2018 İstihdam Teşvikleri

18.12.2017 06:18 |

2017 İstihdam Şurası’nda çalışma ve iş hayatına dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milyonları ilgilendiren müjdeler verdi.

Bu müjdeler tam olarak ne ifade ediyor. Biraz açalım:

2017 yılında çalışan başına düşen prim ve vergi desteği her sigortalı için 12 ay olacak şekilde önümüzdeki yılda devam edecek. Kadınlar 18-25 yaş arası gençler ve engelliler bu sistemden 1.5 yıl süreyle yararlanabilecek.

Geleceğin meslekleri olarak görülen siber güvenlik gibi alanlarda iş başı programlarına katılan gençlerin eğitim ve günlük 75 lira cep harçlığı almaları sağlanacak.

İş başı eğitim programlarında kadınlara ayrı bir yer verilecek. Kadınlara 2 ila 5 yaş arasındaki çocukları için aylık 400 TL bakım desteği verilecek.

Çalışmaya başlayan 18-25 yaş arası yetimlerimizin aylıkarı artık kesilmeyecek.

Engelli girişimcilere, İŞKUR tarafından 36 bin liraya kadar hibe desteği verilecek. Rakam önümüzdeki yıl 50 bin liraya çıkacak.

Yeşil pasaport sahipleri gençler, artık çalışmaya başlasalar da 25 yaşına kadar pasaportlarını kullanmayı sürdürebilecekler. (Mevcut uygulamada yeşil pasaport sahibi gençlerin çalışmaya başlamaları durumunda bu hakları kayboluyordu)

Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenecek kurslara katılan kadınların 2 ila 5 yaş arası çocukları için aylık 400 lira bakım masrafı verilecek.  

Mert Nayır
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !