e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 

2019 Yılı Sarf Malzeme Katılım Giderleri

21.11.2018 10:38 |

Mali Müşavir Odaları 2019 yılı için uygulanacak Mükellefler için Sarf Malzeme katılım giderlerini ve defter tasdik ücretlerini açıklamaya başladı.

İlk olarak Adana SMMM Odası Danışma Meclisinde aldığı karar ile sitesinden 2019 Yılı Sarf Malzeme Katılım Giderleri tarifesini yayınladı.

Karara göre, 

  • 2019 İşçisiz, İşletme defteri, Serbest Meslek Defteri ve Basit Usul Mükellefler için 300 TL,
  • 2019 İşçili, İşletme defteri, Serbest Meslek Defteri ve Basit Usul Mükellefler için 350 TL,
  • 2019 İşçisiz, Sermaye Şirketleri ve Bilanço Usulune göre tutulan 2019 defterleri için 1.050 TL,
  • 2019 İşçili, Sermaye Şirketleri ve Bilanço Usulune göre tutulan 2019 defterleri için 1.250 TL,
  • 2019 Elektronik Ortamda tutulan defterler için 1.840 TL,

olarak uygulanacak.

Kararda, 2019 yılında kullanılacak ticari defterler, noter masrafları, 2019 yılına ait kırtasiye, damga vergisi ve diğer masraflar için mükelleflerinizden tahsil edilecek asgari defter tasdik ve diğer giderler hakkında aşağıdaki tavsiye niteliğindeki karar alındığı, üyelerin Danışma Meclisinin almış olduğu tavsiye kararına uymaları gerektiği belirtildi.

Sarf Malzeme Katılım Giderleri,

2019 yılı Noter defter tasdik ücretlerini,  kullanılacak olan kırtasiye sarf malzemeleri ve diğer masraflar. Fotokopi giderleri, e-beyanname,  e-bildirge, tahakkuk çıktıları internet kullanım masrafları, Sigortalı işçiye ait SGK işe giriş, işten ayrılış, aylık prim hizmet cetveli, aylık işgücü çizelgesi, eksik gün bildirim formu ve ekleri, ücretli izin takip belgesi, işçi özlük dosyası, ücret pusulası, çalışma belgesi, Yevmiye, defteri kebir, Envanter gibi kalemleri kapsıyor.

2019 Yılı Defter Tutma ve Sınıf Değiştirme Hadleri

2019 Yılı SMMM ve YMM Ücret Tarifesi için Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplandı.

 

 
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.