e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 
e-Bültene üye olun, yeni Haber ve Mevzuatlar e-posta adresinize gelsin! ÜYE OL

2020 Defter Tasdik Ücretleri belirlendi.

28.11.2019 09:18 | Güncelleme: 04.12.2019 14:30

2020 yılı ticari defterleri için Defter Tasdik ve Hazırlık Giderleri Mali Müşavir Odaları tarafından yayınlanmaya başladı.

Adana Mali Müşavirler Odası 2020 yılı için Defter Tasdik ve Hazırlık Giderleri Yönetim Kurulunca alınan karar doğrultusunda belirlendi.

Adana Mali Müşavirler Odası 2020 yılıDefter Tasdik ve Hazırlık Giderleri

2020 yılında kullanılacak ticari defterler, noter masrafları, 2020 yılına ait kırtasiye, damga vergisi ve diğer masraflar için mükelleflerinizden tahsil edilecek asgari defter tasdik ve diğer giderler hakkında aşağıdaki tavsiye niteliğindeki karar alınmıştır.

Yönetim Kurulumuzun almış olduğu tavsiye kararına uyulmasını rica ederiz.

2020 YILI MÜKELLEFLER İÇİN E-DEFTER VE DEFTER BEYAN SİSTEMİ İÇİN SARF MALZEMELERİ

1. İSLETME DEFTERİ – SERBEST MESLEK DEFTERİ- BASİT USUL (İŞÇİSİZ) : 330,00.-TL

İşletme Defteri, 2020 yılında kullanılacak olan kırtasiye sarf malzemeleri ve diğer masraflar. Fotokopi giderleri, e-beyanname, e-bildirge, tahakkuk çıktıları internet kullanım masrafları vs. 2020 Yılı ücret sözleşmesi yıllık tutarının binde 9,48'i kadar damga vergisi bedeli vs.

2. İSLETME DEFTERİ –SERBEST MESLEK DEFTERİ-  BASİT USUL (İŞÇİLİ) : 385,00 TL

İşletme Defteri, 2020 yılında kullanılacak olan, kırtasiye sarf malzemeleri ve diğer ’ masraflar. Fotokopi giderleri, Sigortalı işçiye ait SGK işe giriş, işten ayrılış, aylık prim hizmet cetveli, aylık işgücü çizelgesi, eksik gün bildirim formu ve ekleri, ücretli izin takip belgesi, işçi özlük dosyası, ücret pusulası, çalışma belgesi, e- beyanname, e-bildirgeler ile ilgili beyanname, bildirge, tahakkuk, makbuzlara ait fotokopi ve A4 kağıdı giderleri ve internet kullanım masrafları vs. 2020 yılı ücret sözleşmesi yıllık tutarının binde 9,48'i kadar damga vergisi bedeli vs.

3. SERMAYE ŞİRKETLERİ ve BİLANÇO USULÜ DEFTER (İŞÇİSİZ) : 1155,00.-TL

Yevmiye, defteri kebir, Envanter, noter tasdik ücreti, 2020 yılında kullanılacak olan kırtasiye sarf ’ malzemeleri ve diğer masraflar. Fotokopi giderleri, e-beyanname, e-bildirge, tahakkuk çıktıları internet kullanım masrafları vs. 2020 yılı ücret sözleşmesi yıllık tutarının binde 9,48'i kadar damga vergisi bedeli vs.

4. SERMAYE ŞİRKETLERİ ve BİLANÇO USULÜ DEFTER (İŞÇİLİ) : 1.375,00.-TL

Yevmiye, defteri kebir, Envanter, noter tasdik ücreti, 2020 yılında kullanılacak olan kırtasiye sarf ’ malzemeleri ve diğer masraflar. fotokopi giderleri. Sigortalı işçiye ait SGK işe giriş, işten ayrılış, aylık prim hizmet cetveli, aylık işgücü çizelgesi, eksik gün bildirim formu ve ekleri, ücretli izin takip belgesi, işçi özlük dosyası, ücret pusulası, çalışma belgesi, e-beyanname, e- bildirgeler ile ilgili beyanname, bildirge, tahakkuk, makbuzlara ait fotokopi ve A4 kağıdı giderleri ve internet kullanım masrafları vs. 2020 yılı ücret sözleşmesi yıllık tutarının binde 9,48'i kadar damga vergisi bedeli vs.

5. ELEKTRONİK ORTAMDA DEFTER : 2.050,00.-TL

Elektronik ortamda defter tutulmasına olanak sağlayan Elektronik Defter Genel Tebliğde defterlerini elektronik ortamda

oluşturmak, kaydetmek, muhafaza ve ibraz etmek isteyen ve gereken şartlara - prosedürlere haiz olan gerçek ve tüzel kişiler için, Envanter ile pay defteri, yönetim kurulu karar defteri ve genel kurul toplantı ve müzakere defteri, noter tasdik ücreti, 2020 yılında kullanılacak olan kırtasiye sarf malzemeleri ve diğer masraflar. Fotokopi giderleri, e-beyanname, e-bildirge, internet kullanım masrafları vs. 2020 yılı ücret sözleşmesi yıllık tutarının binde 9,48'i kadar damga vergisi bedeli vs.

Notlar:

1- 2020 yılında hizmet vereceğiniz müşterilerinizle yazılı ücret sözleşmesi yapmanız zorunlu olup, sözleşmeler Damga Vergisi Kanunu hükümlerine göre sözleşme tutarının binde 9,48'i kadar damga vergisine tabidir.

2- Sermaye Şirketlerinde, YÖNETİM KURULU KARAR DEFTERİ, GENEL KURUL TOPLANTI VE MÜZAKERE DEFTERİ TASDİKİ İÇİN İLAVE ÜCRET ALINIR.

Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 2020 yılı Gider Katılım Payı ve Defter Tasdikleri ücretleri için tıklayınız.

ANKARA 2020 Yılı Defter Tasdik Ücretleri için tıklayınız...

ANKARA 2020 Yılı Defter Tasdik Ücretleri için tıklayınız...

ÇORUM 2020 Yılı Defter Tasdik Ücretleri için tıklayınız...

ŞANLIURFA  2020 Yılı Defter Tasdik Ücretleri için tıklayınız...

AKSARAY  2020 Yılı Defter Tasdik Ücretleri için tıklayınız...

SİVAS  2020 Yılı Defter Tasdik Ücretleri için tıklayınız...

 
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Asgari Ücret 2020    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.