3 Yıl Mali Müşavirlik yapanlara YMM sınavına girme hakkı...

19.06.2017 21:48 |

Türmob Genel Kurulu hakkında bilgiler veren Genel Sekreter Yahya Arıkan sınav yönetmeliğinde SMMM’likte 3 yıllını dolduranların, YMM sınavlarına girmelerinin sağlandığını belirtti.

Türmob Genel Kurulunda 10 Yönetmelik ve 1 Mecburi Meslek Kararlarındaki değişiklikler görüşülerek kabul edildi.

 

Söz konusu Yönetmelikler, Maliye Bakanlığı’nın uygun görüşü alındıktan sonra Resmi Gazete’de yayımlanarak uygulamaya girecek.

Meslektaşlarımızdan ve Odalarımızdan gelen talepler doğrultusunda şekillenen düzenlemelerimizden bir tanesi de YMM ve SMMM ortaklığı konusuydu. Genel Kurulumuzun sonucunda YMM ve SMMM’lerin özellikle denetim ve danışmanlık işlerinde birlikte çalışmaları sağlandı.

YMM Odalarımız ortaklık konusuna katılmasada, bunun fiili hayatın bir gerçeği olduğunu bilmemiz gerekiyor. YMM ve SMMM’lerin birlikte çalışmalarının mesleğe yeni bir anlayış getireceğini ve YMM Odalarımızın da Genel Kurulun iradesine anlayışgöstereceğine inanıyorum.

Ayrıca, sınav yönetmeliğinde SMMM’likte 3 yıllını dolduranların, YMM sınavlarına girmelerinin önü de açıldı.

Mesleğin uygulanmasında ortaya çıkan sorunların çözümüne yönelik olarak bu tür düzenlemeler, mesleğin daha rahat uygulanabilmesine ve meslektaşlarımızın iş ve işlemlerini daha rahat yapabilmesine olanak sağlayacak.

Hep söylediğimiz gibi bizim ortak paydamız mesleğimiz. Mesleğimizin geleceği için hep birlikte çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.

Yahya Arıkan
Türmob Genel Sekreteri

 
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !