Yeni Torba Yasada neler var?

Eklenme : 16.09.2017 06:26 | Güncelleme : 16.09.2017 06:26


Maliye Bakanı Ağbal, "Yatırımı, üretimi, istihdamı ve çeşitli sosyal kesimleri ilgilendiren çok sayıda önemli düzenleme var. Torba yasa düzenlemesinin teknik çalışmalarını da bitirip gelecek hafta Meclise sevk etmeyi planlıyoruz" dedi.Maliye Balanı Naci Ağbal, bakanlık olarak çeşitli kanunlarda değişiklik yapılmasını öngören kanun tasarısı sunduklarını belirterek, "Yatırımı, üretimi, istihdamı ve çeşitli sosyal kesimleri ilgilendiren çok sayıda önemli düzenleme var. Bu torba yasa düzenlemesinin teknik çalışmalarını da bitirip tahmin ediyorum gelecek hafta Meclise sevk edeceğiz" dedi.

Torba tasarıda vergi dairelerinde işleri kolaylaştıracak düzenlemelerin yanı sıra Çalışma Bakanlığının iş hayatına dair düzenlemelerinin de olacağını belirten Ağbal, "Emlak vergisi değerleriyle ilgili bir düzenleme çalışması yapıyoruz. Yetiştirebilirsek onu da bu torba yasa içerisinde yapacağız" diye konuştu.

Torba yasanın sadece Maliye Bakanlığını ilgilendiren düzenlemelerle gelmeyeceğini belirten Ağbal, şöyle devam etti: "Bizim açımızdan özellikle vergi kanununda vatandaşların vergi daireleriyle olan işlemleri kolaylaştıracak siteme gidiyoruz. Mükelleflerin yükümlülüklerini azaltıyoruz. Vergiye uyumu sağlayacak bir takım düzenlemeler getiriyoruz. Hükümet olarak önümüzdeki günlerde kapsamlı bir açıklama yapacağız. Vergi daireleri gidilen bir yer olmaktan çıkacak, evinizden ofisinizden ödeyeceksiniz.

Özellikle Hazine taşınmazlarının kullanımına ilişkin olarak çok farklı sektörleri ilgilendiren kolaylaştırıcı hükümler getiriyoruz.

Emlak vergisi düzenlemesiyle ilgili bir çalışma yapıyoruz. Yaşanan artışlara karşı vatandaşın isyanını görüyoruz. Astronomik artışlar tedirginlik oluşturuyor. Hükümet olarak bu soruna neşter vuruyoruz." 

Maliye Bakanı, hazırlıkları bitirdikten sonra bu konuda hükümet olarak kapsamlı bir açıklama yapacaklarını söyledi.

 

torba yasa 2017  yeni torba yasa     


 

Pratik_Bilgiler  Muhasebe  SGK

 
E-bültenimize kayıt olun, Güncel Haberler mail adresinize gelsin!  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MUHASEBE WEB - Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb@gmail.com