Muhasebe Bürolarını Bekleyen Büyük Tehdit

Eklenme : 04.12.2017 21:46 | Güncelleme : 04.12.2017 21:46


Kurumsallaşma konusunda adım atmayan muhasebe bürolarını bekleyen büyük bir tehdit var...Ordu Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, "2017 yılı değerlendirme toplantısı gerçekleştiriyoruz. Muhasebe mesleğinin değiştiği bir dönemi yaşıyoruz. Kurumsallaşma konusunda yenilikler yapmamız gerekiyor.
 

Muhasebeci arkadaşlarımızın artık güç birliği içinde, iş birliği icinde birlikte çalışmaları gerekiyor. Muhasebe mesleğini bekleyen bir tehdit söz konusu. Büyük alışveriş merkezleri karşısında bakkallar durumuna düşme riskimiz var. Ankara ve İstanbul illerimizde ki bazı büyük denetim firmaları hem muhasebecilik, hem yeminli müşavirlik, hem de bağımsız denetimi hep birlikte blok halde sunuyor. 40, 50 kişi bir işhaninda her katta farklı hizmet sunuyorlar. Bizler ise hala tek başımıza  mücadele etmeye kendi tek kişilik buromuzun kralı olmaya çalışıyoruz. Kurumsallaşmamız ve güçlerimizi birleştirmemiz gerekiyor. 

Stajyerlerimizi geliştirelim ve yanımızda tutarak birlikte daha güçlü olalım. Yarınlara kendimizi hazır tutmalıyız. Muhasebecilik mesleği artık tek başına yapılacak meslek formasyonundan çıkmıştır” 

 

muhasebe       


 

Ekonomi  Finans  dunya

 
E-bültenimize kayıt olun, Güncel Haberler mail adresinize gelsin!  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MUHASEBE WEB - Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb@gmail.com