GÜNCEL HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ SGK
☰ 
 
e-Bültene üye olun, yeni Haber ve Mevzuatlar e-posta adresinize gelsin! ÜYE OL

Bağımsız Denetçiler İçin Sürekli Eğitim Programı hakkında duyuru

20.12.2018 15:55 | Güncelleme: 20.12.2018 15:55

Kamu Gözetim Kurumunda Sürekli Eğitim Programı Düzenleme Taleplerine İlişkin Duyuru

4/11/2017 tarihli ve 20230 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Bağımsız Denetçiler İçin Sürekli Eğitim Tebliği'nin (Tebliğ) 8’inci maddesinin ikinci fıkrasında; temel mesleki konularda yürütülecek yüz yüze eğitimlerden sürekli eğitim kredisi elde edilebilmesi için, eğitim programının eğitim gerçekleştirilmeden önce Kurumumuz tarafından onaylanması gerektiği belirtilmiştir. Diğer taraftan sürekli eğitim programı düzenlenmesine ilişkin usul ve esaslar Kurumumuz tarafından “Bağımsız Denetçilere Yönelik Sürekli Eğitim Programları Düzenleme Usul Ve Esasları” (Usul Esaslar) ile belirlenerek 22/12/2017 tarihinde Kurumumuz internet adresinde yayımlanmıştır.

Söz konusu düzenlemelerin yayımlanmasının ardından ilgili kurum/kuruluşlar tarafından Kurumumuz onayına sunulan sürekli eğitim programları mezkûr düzenlemeler çerçevesinde incelenmekte ve ilgili programların onay/ret işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Bağımsız denetçilere yönelik sürekli eğitim programlarının (yüz yüze eğitim yöntemi ile yürütülenler) 2018 yılında ilk defa düzenlenmesi nedeniyle, eğitim düzenleme taleplerinin Kurumumuza iletilmesi için herhangi bir süre sınırlaması yapılmamıştır. Ancak 2019 yılından itibaren yürütülecek programlar için gerek sürekli eğitim programı düzenleme onay talepleri gerekse de onaylanan sürekli eğitim programlarında yapılacak değişiklik (yeni program ekleme, programda içerik değişikliği, program süresi değişikliği, eğitmen ekleme, eğitmen değişikliği gibi) talepleri belirli dönemlerde değerlendirmeye alınacaktır.

Bu kapsamda Kurumumuza yapılacak olan sürekli eğitim programı düzenleme onay talepleri ile onaylanan sürekli eğitim programlarında yapılacak değişiklik talepleri ilgili kurum/kuruluşlar tarafından Aralık, Nisan ve Ağustos aylarında Kurumumuza gönderilecektir. Söz konusu talepler belirtilen ayları takip eden ay içerisinde sonuçlandırılarak onay işlemleri gerçekleştirilecektir. Aralık, Nisan ve Ağustos ayları dışında yapılan onay veya onay değişikliği başvuruları ise takip eden başvuru döneminde değerlendirmeye alınacaktır.

Eğitim düzenleme talebinde bulunacak kurum/kuruluşlara önemle duyurulur.

kgk.gov.tr
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Asgari Ücret 2020    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e Arşiv Fatura    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    Vergi Affı    Yapılandırma    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
Güncel Mevzuat haberlerine ücretsiz üye olun!

Muhasebe Bültenlerimize abone olun tüm haber ve mevzuatlara anında ulaşın..

ABONE OL