Berat Albayrak’tan Önemli Döviz ve Enflasyon Açıklaması

03.01.2019 12:05 |

Maliye Bakanı Berat Albayrak bugün açıklanan Enflasyon rakamları ve Döviz dalgalanması hakkında açıklama yaptı.

Albayrak, "Yıl sonu itibarıyla hedeflerimizin neredeyse tamamını tutturduk, hatta daha iyi bir performans ortaya koyduk." dedi.

Berat Albayrak Enflasyon için koyulan yüzde 20,8'lik hedefin altında, yüzde 20,3 rakamıyla kapattıklarını bunu gerçekten pozitif bir sonuç olduğunu söyledi.

2019 yılı bütçesinden harcama ve gider taraflarının yanında gelir tarafındada güçbir bir performans sergileyeceklerini belirten Albayrak 2019'da, 2020 ve 2021'e temel oluşturması noktasında, güçlü bir şekilde, aynı ciddi duruş ve kararlılıkla yola devam edeceklerini belirtti.

DÖVİZDEKİ DALGALANMA

Dövizde oluşan dalganma hakkında da açıklama yapan Albayrak, Dalgalanmanın sebebinin Asya piyasalarından oluşan olumsuz seyir ve Aple açıklamasıyla oluştuğunu söylerken Dalgalanmanın tüm gelişmekte olan piyasaları etkilediğini belirtti.

ESNAFA VE İMALAT SANAYİNE YENİ DESTEK PAKETİ GELİYOR

Geçtiğimiz yıl 6,5 tona yakın altını ekonomiye kazandırdıklarını belirten Albayrak, Bu ay içinde, esnaf ve imalat sanayi  başta olmak üzere KOBİ'lerin maliyetini daha da düşürdükleri bir paket açıklayacaklarını belitti.

TUİK Aralık 2018 Enflasyonunu yüzde 0,40 azalma ile birlikte , yıllık bazda yüzde 20,30 olarak açıklmamıştı.

Aralık 2018 Enflasyon Oranlarında en yüksek artış %1,08 ile gıda ve alkolsüz içecekler grubunda, Aylık en fazla düşüş gösteren grup %4,08 ile giyim ve ayakkabıda olmuş, Yıllık en fazla artış %31,36 ile ev eşyası grubunda gerçekleşmişti.

  

Enflasyon Oranları Açıklandı.

Memurun zamlı maaşı belli oldu

 

berat albayrak     
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !