Bireysel Emeklilik sisteminde EMEKLİLİK sadece bir pazarlama tekniğidir.

08.11.2018 05:54 |

Bireysel Emeklilik Sistemi Kısaca (BES) Sigortacılık sistemi açısından tasarrufu amaçlayan bir tür sigortacılıktır.

Piyasaya bir ürün çıkardığınız zaman, pazar payınız o ürünün insanlarda yarattığı algıya göre şekillenecektir.  O yüzden İnsanların hafızasında yer etmek için iyi bir slogan yaratmalısınız.

İşte Bireysel Emeklilik sisteminde de “EMEKLİLİK” Bir pazarlama tekniğidir. Yıllarca, Televizyon ekranlarında “Bireysel Emeklilik sistemi” Yoktur . “Bireysel Tasarruf Sistemi “ vardır diye sistemin işleyişini anlatmaya çalıştık.

Emeklilik, Kurumsal bir kavramdır ve yaşam boyu gelir garantisi sunar. BES’te Yaşam boyu gelir garantisi yoktur. BES,Yıllarca sisteme ödediğiniz paraların havuzda oluşturduğu tasarruf miktarının belli bir süre sonra size geri dönüşü şeklinde gerçekleşmesidir. Havuzda para bittiğinde yollarınız ayrılır. Ya da bir başka ödeme yöntemi yıllarca ödediğiniz parayı toptan alıp sistemden çıkmak şeklindedir.

BES sistemini olumsuz olarak değerlendirmek mümkün değildir. Toplum olarak tasarruf etmeyi pek beceremeyen bir milletiz. Bu sistemler sayesinde belki bir miktar para biriktirebiliriz. Bu tasarruf sistemine, devletin sunduğu  katkı ve Zorunlu Bes sistemi çalışan açısında ileri ki  yıllarda tolu paraya kavuşma imkanı sunmaktadır.

Özgür Kaya
turkgun.com
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin Google +
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
TeşvikPlus SGK Teşvik Hesaplama Programı!

Cari ve Geçmiş Dönem SGK Teşviklerinizi TeşvikPlus sizin için hazırlar. SGK Bildirimlerini Yapar.

HEMEN İNDİR!