Boşta geçen günler için SGK primi ödenmez.

27.04.2019 05:49 |

Geriye Dönük Gün Ödeme Yoktur.

Sigorta girişim lise son sınıfta iken stajyer olarak giriş yapıldı, fakat bu zamana kadar onlarca işte çalıştım doğru dürüst sigortam olmadı malum bunun için SGK’ya gittim oturduğum yerdeki şubeye başvurmamı söylediler, bir de bu zamana kadar ödenmeyen primlerin sigorta girişinden itibaren geriye dönük ödeme yapabilmek mümkün müdür? Bir de annem beni BES’e dâhil etti 6-7 senedir fakat bunu SGK’ya çevirebilir miyiz çünkü BES’in bir avantajı yok sağlıktan yararlanabiliyorum.

Stajyerlik döneminde emeklilik primi yatmadığından emeklilik hesabında o başlangıç sayılmıyor. Stajyerlik sonrası çalıştığınız işyerlerinin SGK müdürlüklerinden veya kendi ad soyadınız bilgileri ile SSK’dan başka bir SSK numaranız var mı sorgulatabilirsiniz. Ödenmemiş yılları geriye dönük ödemek mümkün değil sadece askerlik vb. borçlanma yaparak bir bölümü ödenebilir.

     
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !