e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 

Çok tehlikeli s?n?fta yer alan i?yeri sahiplerine özel TE?V?K

09.07.2015 07:33 |

ÇOK TEHLİKELİ İŞLERE TEŞVİK:

10’dan fazla çalışanı bulunup çok tehlikeli sınıfta yer alan işyeri sahipleri işyerlerinde 3 yıl içinde ölümlü veya sakatlıkla sonuçlanan iş kazası meydana gelmemesi halinde işsizlik sigortası işveren payı teşvik olarak bir sonraki takvim yılından geçerli olmak üzere ve 3 yıl süreyle %2 yerine %1 olarak alınacaktır.
Ölümlü veya sürekli iş göremezlikle sonuçlanan iş kazası meydana gelmesi hâlinde takip eden aydan itibaren bu teşvik uygulamasına son verilecek. Türkiye genelinde birden fazla tescilli çok tehlikeli sınıfta yer alan işyeri bulunan işverenin   4/1-a (SSK) kapsamında çalıştırılan toplam çalışan sayısı esas alınacaktır.
               İş Kazasını Bildirmeyenler 5 yıl Bu Teşvikten Mahrum Kalacak
Söz konusu teşvikten yararlanan işverenlerin işyerlerinde meydana gelecek bütün iş kazalarını 3 iş günü içinde SGK’ ya bildirmeleri zorunludur. İş kazasını bildirmeyen işverenler iş kazasının meydana geldiği tarihten itibaren yararlandıkları teşvik primlerini yasal faizi ile birlikte geri ödemek zorunda kalacak. Ayrıca bu teşvikten 5 yıl süre ile faydalanmaktan mahrum kalacak.
İSA KARAKAŞ/ITO İSTANBUL TİCARET Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.