Defter Beyan Sistemi TCKN/VKN bilgi sorgulaması

Eklenme : 16.07.2018 08:00 | Güncelleme : 16.07.2018 08:00


İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası TÜRMOBa yazdığı Defter Beyan Sistemi TCKN/VKN bilgi sorgulaması konulu yazısı ile Defter Beyan Sisteminden Mali Müşavirler için sınırsız sorgulama talep etti.


e-fatura, e-arsiv, e-defter'de ÇOK UYGUN fiyatlar


 

TÜRKİYE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODALARI BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞIMA ANKARA

İlgi : Defter Beyan Sistemi TCKN/VKN bilgi sorgulaması

Meslek Mensuplarımız, Defter Beyan Sistemi üzerinden kayıt gerçekleştirirken "Gelir Ekle" ve "Gider Ekle" ekranlarında belge bilgisi bölümünde yer alan TCKN/VKN bilgileri bölümü şahsın ya da firmanın TCKN/VKN bilgisi girildikten sonra şahıs ve/veya Firmanın unvan bilgilerine ulaşılabiliyor, manuel doldurulmaya gerek kalmıyordu.

Ancak; son yapılan bir değişiklik ile bu bilgi akışı her kullanıcı kodu için aylık "100" adet sorgulama ile sınırlı olduğu anlaşılmıştır. Meslek Mensuplarımız "100" adet TCKN/VKN bilgisinden sonraki sisteme giriş yapacakları her türlü gelir ve gider kayıtları için şahıs veya firma unvan bilgilerini manuel olarak doldurmak durumunda kalmışlardır.

Meslek Mensuplarımız için ilave bir iş yükü olacağı göz önünde bulundurularak, her kullanıcı için konulan sorgulama kotasının kaldırılarak "sınırsız sorgulama" yapılması olanağı için gerekli girişimlerin sağlanması hususunda gereğini arz ederiz.

Bilgilerinize arz ederiz.

Saygılarımızla,

Yücel AKDEMİR
İstanbul SMMMO Başkanı

 

defter beyan sistemi  tckn  vkn   


 

Pratik_Bilgiler  Emeklilik  SGK

 
E-bültenimize kayıt olun, Güncel Haberler mail adresinize gelsin!  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !
MUHASEBE WEB - Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb@gmail.com