e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 

Defter Beyan Sistemi TCKN/VKN bilgi sorgulaması

16.07.2018 08:00 |

İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası TÜRMOBa yazdığı Defter Beyan Sistemi TCKN/VKN bilgi sorgulaması konulu yazısı ile Defter Beyan Sisteminden Mali Müşavirler için sınırsız sorgulama talep etti.

TÜRKİYE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODALARI BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞIMA ANKARA

İlgi : Defter Beyan Sistemi TCKN/VKN bilgi sorgulaması

Meslek Mensuplarımız, Defter Beyan Sistemi üzerinden kayıt gerçekleştirirken "Gelir Ekle" ve "Gider Ekle" ekranlarında belge bilgisi bölümünde yer alan TCKN/VKN bilgileri bölümü şahsın ya da firmanın TCKN/VKN bilgisi girildikten sonra şahıs ve/veya Firmanın unvan bilgilerine ulaşılabiliyor, manuel doldurulmaya gerek kalmıyordu.

Ancak; son yapılan bir değişiklik ile bu bilgi akışı her kullanıcı kodu için aylık "100" adet sorgulama ile sınırlı olduğu anlaşılmıştır. Meslek Mensuplarımız "100" adet TCKN/VKN bilgisinden sonraki sisteme giriş yapacakları her türlü gelir ve gider kayıtları için şahıs veya firma unvan bilgilerini manuel olarak doldurmak durumunda kalmışlardır.

Meslek Mensuplarımız için ilave bir iş yükü olacağı göz önünde bulundurularak, her kullanıcı için konulan sorgulama kotasının kaldırılarak "sınırsız sorgulama" yapılması olanağı için gerekli girişimlerin sağlanması hususunda gereğini arz ederiz.

Bilgilerinize arz ederiz.

Saygılarımızla,

Yücel AKDEMİR
İstanbul SMMMO Başkanı
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.