Defter Beyan Sisteminde Karşılama Ekranı Düzenlemesi

19.01.2019 06:53 |

Defter Beyan Sistemi sitesinden Yeni Karşılama Ekranı Düzenlemelerini duyurdu.

DEFTER BEYAN SİSTEMİNDE GEÇMİŞ YIL İŞLEMLERİ

Defter Beyan Sistemi Kullanıcıların 2019 yılına ait olan bilgileri onaylamadan 2018 yılına ait işlemleri yapabilmesi için 2018’e Devam Et butonu ekledi.

 

DEFTER BEYAN SİSTEMİNDE HATA MESAJI

Defter beyan Sistemi Karşılama Ekranında Gelir Unsuru, defter, ortalık bilgisi gibi bazı bilgileri Defter Beyan Sistemine ilk yapılan başvuru bilgilerine göre otomatik olarak düzeltme yaptığını, Mükelleflerin Karşılama Ekranlarında düzeltilen işlemlerde hata olduğunu düşünüyorlar ise bağlı oldukları Vergi Dairesi ile iletişime geçerek hatalı bilgilerin düzeltme işlemini yapabilceklerini duyurdu.

Defter Beyan Sistemi Karşılama Ekranı Duyuruları

“Karşılama Ekranı”nda çıkan bazı durumlar (örneğin gelir unsuru, defter, ortalık bilgisi vb.) Başkanlığımız sicil kayıtları ve Defter-Beyan Sistemine başvuru aşamasında alınan bilgilerden hareketle otomatik olarak düzeltilmiştir. Buna rağmen karşılama ekranında hata olduğu düşünülüyorsa, gelir vergisi yönünden bağlı olunan vergi dairesi ile iletişime geçilerek “gelir unsuru, ortalık bilgisi vb.” bilgilerin düzeltilmesi sağlanmalıdır.

“Karşılama Ekranı”na 2019 yılına ilişkin bilgiler onaylanmadan 2018 yılı işlemlerinin yapılabilmesi için “2018’e Devam Et” butonu eklenmiştir.

     
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin Google +
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !