Defter Beyan Sisteminden Kayıt Başlangıç ve güncelleme duyurusu

31.12.2018 18:33 |

2019 Defter Yönetimi ve 2019 Karşılama Ekranları Kılavuzlarına https://defterbeyan.gov.tr/tr adresi Yardım ve Kılavuz bölümlerinden ulaşabilmektedir.

• 2018 yılında Sistemi kullanan serbest meslek kazancı elde eden mükellefler ile ticari kazançları basit usulde tespit edilen mükellefler ile Sistemi 2019 yılından itibaren kullanmaya başlayacak işletme hesabı esasına göre defter tutan mükellefler ile noterler ve noterlik görevini ifa ile mükelleflerin 1.1.2019'dan itibaren Sisteme ilk kez giriş yaptıklarında, defter ve sicil kayıtlarına ilişkin bilgileri kontrol edip onay vermeleri gerekmektedir. Söz konusu bilgiler onaylanmadan Sistem kullanılamayacaktır.

 

• Defter işlemleri 1.1.2019'dan itibaren Sistem içerisinde sol menüde yer alan "Sistem Yönetimi" başlığı altında yer alan "Defter Yönetimi" menüsü üzerinden gerçekleştirilecektir. Söz konusu menüden kayıt işlemi yapılacak yıl ve defter seçilebilecektir.

• Defter-Beyan Sisteminde 31.12.2018 Pazartesi günü saat:17:00 - 01.01.2019 Salı günü saat:13:00 arası bakım çalışması yapılacağından, bu zaman aralığında, Sisteme erişim sağlanamayacaktır.

     
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !