Elektronik Tebligat Hakkında Önemli PTT Açıklaması

22.01.2019 07:11 |

PTT Sitesinden yaptığı duyuru ile Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi Projesi 1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla devreye alındığını Adres oluşturulması için gerekli kurumlardan bilgileri talep ettiğini bildirdi.

PTT A.Ş. tarafından kurulan ve işletilen Ulusal Elektronik Tebligat Sisteminde Elektronik Tebligat Adreslerinin oluşturulması için; İlgili kamu kurum veya kuruluşundan, Mahallî idareler bakımından İçişleri Bakanlığından, İlgili kamu iktisadi teşebbüsünden, İlgili kamuya ait ortaklıktan, Şirketler ve kooperatifler bakımından Gümrük ve Ticaret Bakanlığından, İlgili kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşu veya üst kuruluşundan, Türkiye Noterler Birliğinden, Türkiye Barolar Birliğinden,  gerekli bilgileri istediğini adres oluşturulmasının istenen bilgiler aracılığı ile oluşturulağını ifade etti.

PTT Açıklamasında E-Tebligat adreslerinin PTT A.Ş. tarafından toplu olarak açılacağını ve Bakanlık tarafından hesaplarla ilgili duyuru yapılmasından sonra hesap sahiplerince E-Tebligat hesaplarının aktif hale getirilmesi ile tebligat iletileri söz konusu adreslere iletilmeye başlanacağını söyledi.

Şirketlerin Bakanlıkça yapılacak duyuruyu beklemesi gerektiğini belirten hesaplar aktif olmadan e-tebligat adreslerine gönderim yapılmayacağını bildirdi.

E-Tebligat Hesaplarının açılmasında son gün 31 Ocak değil!

31 Ocak 2019 tarihine kadar Elektronik Tebligat Hesaplarının açılması zorunluluğu bulunmamaktadır. E-tebligat Hesapları Elektronik Tebligat Sistemi tarafından toplu olarak oluşturulacak olup herhangi bir PTT Merkezi veya Şubelerine başvuru yapılmasına gerek yoktur.

Tebligat işlemleri Elektronik Tebligat Adresleri adres sahiplerince aktif edilene kadar, tebligat elektronik yolla değil PTT A.Ş. tarafından fiziksel yolla sahiplerine iletilmeye devam edecektir.

 

e-tebligat  ptt   
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !