e-FATURA e-ARŞİV e-FATURA PROGRAMI ÖN MUHASEBE PROGRAMI
☰ 
 
e-Fatura'nin avantajlarini en uygun fiyatlarla kesfedin.
e-Bültene üye olun, yeni Haber ve Mevzuatlar e-posta adresinize gelsin! ÜYE OL

Emeklilik Planlaması Nasıl Olmalı?

19.11.2018 07:46 | Güncelleme: 19.11.2018 07:46

Ülkemizde Sosyal Güvenlik bilinci Son yıllarda önem kazanmaya başladı. Neredeyse 60 Yıldan bu yana bir şekilde Sosyal Güvencenin var olduğu ülkemizde ne yazık ki bilinçte çok geç kalındı.

Sevindiren tarafı ise, insanımızın artık Sosyal Güvenlik bilincini benimsemesidir.
Hep söylediğim bir şey var. Sosyal Statünüz ne olursa olsun. Geliriniz ne olursa olsun. Makamınız mevkiiniz ne olursa olsun ama mutlaka ve mutlaka bir Sosyal Güvenceniz olsun.

Sosyal Güvence denilince aklımıza ne geliyor ? Yaşam boyu gelir garantisi sunan. Yaşam boyu Sağlık hizmeti sunan hatta ve hatta Sosyal Güvence sahibinin vefatı sonrası, geride kalan eş, çocuk, Anne, Baba’ya da sahip çıkan bir sistemden söz ediyoruz.
Sanatçı ve Sporcu dostlarımızla sohbet ediyoruz. Parıltılı yaşamınız sizleri aldatmasın diyorum. Bugün belki renkli yaşan sürebilirsiniz. Bugün belki Sosyal Güvenceye ihtiyaç duymayabilirsiniz. İmkanlarınız vardır. Bireysel Tasarruf Sigortanız vardır.

Özel Sağlık Sigortasınız ile özel Hastanelerden hizmet alabilirsiniz. Bu durumda olan insanlarımıza önerim, yukarıda belirttiğim imkanlarınızın olması gayet güzel ama olmazsa olmaz. Mutlaka ve mutlaka Sosyal Güvencenizin olması. Bunu kazanmanın yollarını arayın.

Her bireyin Çalışma Hayatına atıldığı andan itibaren kendisi ,eş ve Çocukları için yapması gereken, üç önemli dönemin planlamasını ve bu planlamanın nasıl olması gerektiğidir.
Hayat ve yaşam kendi ekseninde yaratanın emrettiği ve buyurduğu şekilde devam ediyor. Doğum ve Ölüm .Her canlı mutlak ölümü tadacaktır. İnsanoğlu bir fanidir.

Üç Önemli dönem dedik .Kısa , Orta ve Uzun vadeli planlama dönemi;

Kısa vadeli Planlama :Sosyal Güvenlik Sisteminde Ölüm Aylığı diye adlandırdığımız ,Sigortalının kadın ve erkek fark etmez ,vefat etmesi halinde geride kalan hak sahiplerine bağlanan aylık. Bu aylığı elde edebilmenin de şartları var elbette. İşte Kısa vadeli plan içinde yapmamız gereken bu şartların oluşmasını sağlamak. En az beş Yıllık Sigortamızın olmasına ve Bu beş yıl içinde de en az 900 Gün prim ödenmesine gayret edip kısa vade de ölüm aylığı hakkını elde edip, olası bir vefat durumunda geride kalan eş ve Çocukları başkalarına muhtaç halde bırakmamak olmalı.

Orta Vadeli Planlama: Hayatın içinde Hastalık, sakatlık gibi durumlar ile karşılaşılmakta. Bugünün sağlıklı insanı yarının potansiyel malulü olabilir. İnsanoğlu Hastalık, sakatlık gibi durumlarda çalışma gücünü kazanma gücünü kaybedebilir. Bu durumlarda da yine Sosyal Güvenlik Sistemi devre girip sigortalısına sahip çıkıyor. Biz buna Malulen emeklilik şartları diyoruz. Bunu elde edebilmenin de elbette şartları var. Sigortalı olarak çalışmaya başladıktan sonra başımıza Hastalık, sakatlık gibi durum meydana geldiğinde malulen emekli olmak için en az 10 Yıllık sigortamız, en az 1800 Gün ödenmiş prim günümüz ve % 60 Üzeri kaybımız olmalı. Bu şartları yerine gelmişse, Sosyal Güvenlik Kurumu bu kişiyi malulen emekli yapar ve başkalarının bakımına muhtaç etmez.

Uzun Vadeli Planlama: Bu planlamamız ise ; Her şeyin yolunda gittiği çalışma hayatımızın, şartların ve koşulların el verdiği ölçüde devam ettiğini varsayarak kayıt dışı çalışmadan ,Kayıt dışı ücret ödenmesine izin vermeden ,Sosyal Güvencemize gözümüz gibi bakarak. Normal emeklilik şartlarının oluşması için planlama yapmaktır.

Özgür Kaya
turkgun.com
Sizin Için Seçtiklerimiz

e-Fatura

e-Fatura Nedir?

e-Fatura dijital ortamdan kesilerek, Gelir İdaresi Başkanlığının belirlediği standartları taşıyan ve Gelir İdaresi Başkanlığının içerik kontrolü sonrasında alıcısına ulaştırılan bir fatura türüdür.

e-Faturaya geçiş yapmak için 2018 veya 2019 yılı cironuzun beş milyon TL ve üzeri olması gereklidir. Bu şartı taşıyan mükelleflerin 1 Temmuz 2020 tarihine kadar e-Fatura uygulamsına geçiş yapmaları zorunludur.
Cironuz 5 milyon TL altında olsa dahi gönüllü olarak e-Fatura uygulamasına dahil olarak e-Fatura ve e-Arşiv Fatura kulllabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak e-Fatura kullanıcı olarak firmanıza prestij kazandırmanın yanında e-Fatura sisteminin faydaları ile işletme giderlerinizi en aza indirebilirsiniz.

e-Faturayı özel entegratörler aracılığı geçiş yapılması size hem zaman tasarrufu hemde kullanım kolaylı sağlar. e-Fatura Geçiş İşlemlerini Muhasebe Web sizin adınıza gerçekleştir. e-Faturaya geçiş hakkında daha detaylı bilgile burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

e-Arşiv Fatura

e-Arşiv Fatura e-Fatura mükellefi olan vergi mükelleflerinin e-Fatura olmayan mükelleflere veya nihai tüketicilere kestiği bir elektronik fatura türüdür. Aynı zamanda GİB portalından vergi mükelleflerinin kestiği 5.000 ve 30.000 TL üzerindeki faturalara da e-Arşiv Fatura adı veriler. GİB e-Belge Portalından e-Arşiv Fatura kesen bir mükellef e-Fatura kullanıcısı değildir.

Eğer e-Faturaya zorunlu olarak dahil olmanız gerekiyor ise e-Arşiv Fatura ile beraber e-Fatura da kullanmanız zorunludur. İsteğe bağlı bir e-Faturaya geçiş yapmanız halinde yine e-Arşiv Fatura ve e-Fatura'nın beraber kullanımı zorunludur. GİB e-Belge Portalında sadece 5 bin ve 30 bin üzeri faturaları düzenleyen mükelefler e-Fatura uygulamasına dahil olmadıkları için sadece GİB e-Arşiv Faturası kullanabilirler.

e-Fatura sistemini bizim aracılığımız ile kullanıyor iseniz e-Arşiv Fatura iptalini her zaman yapabilirsiniz. e-Fatura kullanıcı olmayıp GİB portalından 5 bin TL üzeri kesilen e-Arşiv Fatura iptal edilememektedir.

e-Fatura Programı

e Fatura Programı Fatura kesme sürecini kısaltarak, kesilen faturaları e-Fatura veya e-Arşiv Fatura standartlarına uygun hale getirip alıcısına ulaştıran pratik ve kullanışlı yazılımlara verilen isimdir.

e Fatura Programı tamamen hızlı ve kolay e-Fatura kesmek için tasarlanmıştır. e-Fatura Programı ile Satış, İstisna, Tevkifat, iade, özel matrah Faturalarınızı keserek müşterinize hızlıca gönderim yapabilirsiniz. e-Fatura Programı hakkında daha detaylı bilgiye burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

e-Fatura ve e-Arşiv Faturaya geçiş yaparak pratik ve hızlı kullanmanın en kolay yolu ePlus EKO e-Fatura Programı'dır. Size bilgi vermek için danışmanlarımız sizi bekliyor. Hemen bağlantıyı tıklarak e-Faturaya ilk adımı bizimle atabilirsiniz. e-Fatura Programı

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Asgari Ücret 2020    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    e Arşiv Fatura    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    SGK    SMMM    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Torba Yasa    Türmob    Vergi    Vergi Affı    Yapılandırma    YMM    İş Hayatı    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
E-FATURA PROGRAMI

En Uygun Fiyatlarla e-Fatura, e-Arşiv Fatura Kullanmanın KOLAY YOLU

BİLGİ ALIN !