Emeklilikte Yaşa Takılanlar Mecliste

10.10.2018 19:25 |

EYT Platformu Başkanı, Gönül Boran Özüpak Meclis’te tüm grupları ziyaret ederek destek taleplerini iletti. Özüpak , Emeklilikte Yaşa Takılanlar olarak Erken Emeklilik istemediklerini, kazanılmış haklarını geri istediklerini söyledi.

Emeklilikte yaşa takılanlar tartışmasının mağdur tarafı sorunlarını çözecek komisyon toplanıp yasa çıkabilecek mi? sorusunun peşinde EYT Platformu mecliste iktidar muhalefet kapı kapı dolaşıp destek turuna çıktı.

EYT Platformu Başkanı  Gönül Boran Özüpak, Emeklilikte Yaşa Takılanlar için kanun teklifinin onaylanmaması çok umut kırıcı bir durum olacak, hayallerimizin tekrar çalınması olacak dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel açıklamasında Meclis Başkanlığına Milletin vekillerinin verdiği kanun tekliflerini ellerinde tutmaya haklarının olmadığını ivedi olarak Emeklilikte Yaşa Takılanlar için verilen tekliflerin Komisyonda tartışılmasının gerektiğini vurguladı.

Buna karşın İktidar tarafının verdiği mesajlar kafaları karıştırdı.

Ak Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Kuş, konuya ilişkin açıklamasında, Şu anda taraflarında bir çalışma olmadığını diğer partilerin yaptığı teklifler nedir? mahiyeti nedir? onunla ilgili bir bilgilerinin olmadığını emekli olabilmek için prim gün sayısı, yaş ve emeklilik süresi olmak üzere üç kriteri olduğunu bu üç kriteri yakalayanların emekli olabildiğini dolayısı ile şu an itibari kriterlerde herhangi bir değişiklik yapmakla ilgili bir düşüncenin olmadığını belirtirken, EYT Platformu Başkanı Gönül Boran Özüpak buna karşın Ak Parti Grup Başkanı Naci Bostancı'nın açıklamasında Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetlerini bildiğini ve bu mağduriyetin giderilmesi açısından bir çalışmanın var olduğunu dile getirdiğini söyledi.

Emeklilikte yaşa takılanlar konusuyla ilgili olarak muhalefet, Meclis Başkanlığının harekete geçmesini iktidar grubunun da net bir açıklama yapmasını bekliyor.

MHP Kahramanmaraş Milet vekili Sefer Aycan, MHP'nin Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili tekliflerini Meclise sunduklarını ve cevap beklediklerini , İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, Emeklilikte Yaşa Takılanlar'la ilgili konuyu gündeme getiren partinin İyi Parti olduğunu,HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay ‘da  67 Milletvekili ile birlikte Emeklilikte Yaşa Takılanları desteklemek için çalışacaklarını söyledi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar meselesi Mecliste düğümlenmişken EYT çözümü merakla bekleniyor.
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin Google +
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
TeşvikPlus SGK Teşvik Hesaplama Programı!

Cari ve Geçmiş Dönem SGK Teşviklerinizi TeşvikPlus sizin için hazırlar. SGK Bildirimlerini Yapar.

HEMEN İNDİR!