e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 
e-Bültene üye olun, yeni Haber ve Mevzuatlar e-posta adresinize gelsin! ÜYE OL

Gelir Vergisinde Tarife Değişikliği Geliyor.

11.10.2019 09:51 |

Ak Parti, Ekonomik Program hedeflerine istinaden vergi adaleti için Gelir Vergisinde Tavan Oranını yükseltmek için hazırlık yapıyor.

Milliyet Gazetesinde yer alan habere göre hazırlıkları devam eden paketile Gelir Vergisi tarifesine yeni kademeler ekleniyor. Eklenen yeni vergi dilimi ile yüzde 35 üzerinde vergi geliri elde etmek mümkün olacak.

Gelir Vergisi Kanunu’nda değişikliğe gidilecek.

Yeni Vergi Adaleti paketinin kısa süre içerisinde Meclis'e geleceği belirtiliyor. Değişiklik ile yüzde 15 ile yüzde 35 arasında olan gelir vergisi oranları yüzde 50'ye kadar yükselecek.

Yüzde 35 oranı üstü kademelendirme henüz netleşmemekle beraber yüzde 35 oranın üzerine en az bir iki kademe daha eklenmesi bekleniyor. Düzenleme ile alt ve orta gelir grubuna yeni vergi yükü gelmezken yüksek gelir grubuna daha fazla vergi yükü getirilecek. 
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.