e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 
e-Bültene üye olun, yeni Haber ve Mevzuatlar e-posta adresinize gelsin! ÜYE OL

Gelir İdaresinden Mükelleflere Önemli Uyarı.

19.03.2019 13:54 | Güncelleme: 19.03.2019 14:04

Gelir İdaresi sitesinde yapılan duyuru ile Mükellefleri sahte e-mail, sahte sms ve sahte ödeme emirleri konusunda uyarıda bulunuldu

Gelir İdaresi Başkanlığı son zamanlarda mükelleflerimize ve vatandaşlarımızla birlikte yabancı ülke mükelleflerine yönelik olarak da aldatmaya yönelik sahte e-mail, sahte ödeme emirleri, ödeme durdurma emri teyidi (payment stop order confirmation),  Türkiye-Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) mevzuatı çerçevesinde sahte KDV istisna sertifikaları vb. yöntemler kullanılarak dolandırıcılık girişimlerinde bulunulduğunu belirtti.

Gelir İdaresi Başlanlığından yapılan duyuru ile Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının vergi iadesi işlemleri dahil olmak üzere vergilendirme işlemlerinde mükellefler ile hiçbir şekilde e-mail yolu ile iletişim kurmadıkları gibi, belli numaraya yönlendirme yapan sahte SMS'lerin Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından gönderilmediği ve Gelir İdaresi başkanlığı ile ilgisi bulunmadığını, Sahte ödeme emri, ödeme durdurma emri teyidi (payment stop order confirmation), sertifika düzenleme vb. girişimler aldatma ve sahtecilik yoluyla haksız maddi menfaat temini amaçlı girişimler olduğunu belirten Gelir İdaresi Başkanlığı Mükelleflerin dikkati olması gerektiğini ifade etti.

Bu gibi benzeri yöntemler kullanan veya kredi kartı bilgilerini elde etmeye yönelik sahtecilik ve dolandırıcılık girişimlerine karşı mükelleflerin ve vatandaşların dikkatli olmaları, yukarıdakiler gibi sahte belge, sahte e-posta veya sahte sms vb uygulamaları 189 Vergi İletişim Merkezine bildirmeleri gerektiğini belirtti.
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Asgari Ücret 2020    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.