e-FATURA e-ARŞİV e-FATURA PROGRAMI ÖN MUHASEBE PROGRAMI
☰ 
e-Bültene üye olun, yeni Haber ve Mevzuatlar e-posta adresinize gelsin! ÜYE OL

Geriye Dönük SGK Teşviklerinden Yararlanma Süresinde Değişiklik

03.06.2020 07:23 | Güncelleme: 03.06.2020 07:27

2018/Mart ayı ve öncesine ilişkin teşvikten yararlanma veya teşvik değişikliği talebinde bulunmak için son süre 30/6/2020 dir. GEC KALMAYINIZ.

Geriye Yönelik Teşviklerden Yararlanma Süresi 30/6/2020 Tarihine Uzatıldı.

Geriye Döenük yararlanmak istediğiniz SGK Teşviklerine ilişkin İptal/asıl/ek nitelikteki aylık prim ve hizmet belgelerini/muhtasar ve prim hizmet beyannamelerini en geç 30/6/2020 tarihine kadar (bu tarih dahil) "e-SGK / İşveren / E-Bildirge V2 / Aylık Prim Hizmet Belgesi Girişi" ekranları vasıtasıyla SGK' ya GÖNDERMEYİ UNUTMAYINIZ!

5510 Saylı Kanunun Ek-17 İnci Madde Kapsamında Geriye Yönelik Teşviklerden Yararlanma Sürelerinde Değişiklik
Konu Mevcut Durum Değişiklikten Sonra Geriye Dönük Yönelik Asıl/Ek/İptal Bildirge veya Beyanname Yükleme Son Tarih
2018/Mart Ayı ve Öncesine İlişkin Geriye Yönelik Asıl/Ek/İptal Bildirge veya Beyanname Yüklemesi 31/5/2020 30/6/2020

  

 

Sıra NO

5510 SAYILI KANUNUN EK-17 İNCİ MADDESİ KAPSAMINDA GERİYE YÖNELİK YARARLANILABİLECEK TEŞVİKLER

1 Malullük, Yaşlılık ve Ölüm Sigortası İşveren Hissesinden % 5 Puanlık İndirim 5510 sayılı Kanun (81.m./l.fıkra (ı) bendi
2 Cumhurbaşkanlığınca belirlenen il ve ilçelerde 5 puanlık indirimden yararlanan özel sektör işverenlere sağlanan prime esas kazanç alt sınır üzerinden ilave 6 puanlık indirim 5510 sayılı Kanun (81.m/2. fıkra)
3 Yatırım ve İstihdama Bağlı Prim Desteği 5510 sayılı Kanun (Ek 2.m.)
4 Yurtdışına Götürülen/Gönderilen Sigortalılara Yönelik 5 Puan İndirim 5510 sayılı Kanun (81.m./l.fıkra(i) bendi
5 İşsizlik Ödeneği Alanların İstihdamı Halinde Uygulanan Prim Teşviki 4447 sayılı Kanun 50.m.
6 Genç, Kadın ve Mesleki Belge Sahibi Olanların İstihdamına Yönelik Sigorta Primi Desteği(6111 sayılı Kanun Teşviki) 4447 sayılı Kanun geçici lO.m.
7 Engelli Sigortalı İstihdamına Yönelik Sigorta Primi Teşviki 4857 sayılı Kanun 30. madde
8 AR-GE Teşviki 5746 sayılı Kanun 3. m.
9 Kültür Yatırımları ve Girişimleri Hakkında Uygulanan Sigorta Primi Teşviki 5225 sayılı Kanun 5. m.
10 Sosyal Hizmetlerden Faydalananların İstihdamı Halinde Uygulanan Teşvik 2828 sayılı Kanun Ek 1. madde
11 İlave İstihdam Desteği(Yeni Nesil Teşvik) Yasal Dayanak: 4447 sayılı Kanun Geçici 19. madde
12 Sosyal Yardım Alanların İstihdamı Halinde Uygulanan Teşvik 3294 sayılı Kanun Ek 5. madde
13 Çok Tehlikeli Sınıfta Yer Alan İşyerlerinde İşsizlik Sigortası İşveren Hissesi Teşviki Uygulaması 4447 sayılı Kanun ek 4.m.
14 İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinin Desteklenmesi 6331 sayılı Kanun 7.madde
15 İşbaşı Eğitim Programını Tamamlayanların İstihdamına Yönelik Sigorta Primi Desteği 4447 sayılı Kanun geçici 15.m.

 Geriye Dönük SGK Teşviklerinden yararlanmak için yapılması gereken işlemler ve SGK Geriye Döneük Teşviklerden Yararlanma süresinin uzatılmasını ilişkin yazıy okumak için tıklayınız.

 


 


Sizin Için Seçtiklerimiz

e-Fatura

e-Fatura Nedir?

e-Fatura dijital ortamdan kesilerek, Gelir İdaresi Başkanlığının belirlediği standartları taşıyan ve Gelir İdaresi Başkanlığının içerik kontrolü sonrasında alıcısına ulaştırılan bir fatura türüdür.

e-Faturaya geçiş yapmak için 2018 veya 2019 yılı cironuzun beş milyon TL ve üzeri olması gereklidir. Bu şartı taşıyan mükelleflerin 1 Temmuz 2020 tarihine kadar e-Fatura uygulamsına geçiş yapmaları zorunludur.
Cironuz 5 milyon TL altında olsa dahi gönüllü olarak e-Fatura uygulamasına dahil olarak e-Fatura ve e-Arşiv Fatura kulllabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak e-Fatura kullanıcı olarak firmanıza prestij kazandırmanın yanında e-Fatura sisteminin faydaları ile işletme giderlerinizi en aza indirebilirsiniz.

e-Faturayı özel entegratörler aracılığı geçiş yapılması size hem zaman tasarrufu hemde kullanım kolaylı sağlar. e-Fatura Geçiş İşlemlerini Muhasebe Web sizin adınıza gerçekleştir. e-Faturaya geçiş hakkında daha detaylı bilgile burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

e-Arşiv Fatura

e-Arşiv Fatura e-Fatura mükellefi olan vergi mükelleflerinin e-Fatura olmayan mükelleflere veya nihai tüketicilere kestiği bir elektronik fatura türüdür. Aynı zamanda GİB portalından vergi mükelleflerinin kestiği 5.000 ve 30.000 TL üzerindeki faturalara da e-Arşiv Fatura adı veriler. GİB e-Belge Portalından e-Arşiv Fatura kesen bir mükellef e-Fatura kullanıcısı değildir.

Eğer e-Faturaya zorunlu olarak dahil olmanız gerekiyor ise e-Arşiv Fatura ile beraber e-Fatura da kullanmanız zorunludur. İsteğe bağlı bir e-Faturaya geçiş yapmanız halinde yine e-Arşiv Fatura ve e-Fatura'nın beraber kullanımı zorunludur. GİB e-Belge Portalında sadece 5 bin ve 30 bin üzeri faturaları düzenleyen mükelefler e-Fatura uygulamasına dahil olmadıkları için sadece GİB e-Arşiv Faturası kullanabilirler.

e-Fatura sistemini bizim aracılığımız ile kullanıyor iseniz e-Arşiv Fatura iptalini her zaman yapabilirsiniz. e-Fatura kullanıcı olmayıp GİB portalından 5 bin TL üzeri kesilen e-Arşiv Fatura iptal edilememektedir.

e-Fatura Programı

e Fatura Programı Fatura kesme sürecini kısaltarak, kesilen faturaları e-Fatura veya e-Arşiv Fatura standartlarına uygun hale getirip alıcısına ulaştıran pratik ve kullanışlı yazılımlara verilen isimdir.

e Fatura Programı tamamen hızlı ve kolay e-Fatura kesmek için tasarlanmıştır. e-Fatura Programı ile Satış, İstisna, Tevkifat, iade, özel matrah Faturalarınızı keserek müşterinize hızlıca gönderim yapabilirsiniz. e-Fatura Programı hakkında daha detaylı bilgiye burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

e-Fatura ve e-Arşiv Faturaya geçiş yaparak pratik ve hızlı kullanmanın en kolay yolu ePlus EKO e-Fatura Programı'dır. Size bilgi vermek için danışmanlarımız sizi bekliyor. Hemen bağlantıyı tıklarak e-Faturaya ilk adımı bizimle atabilirsiniz. e-Fatura Programı

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Asgari Ücret 2020    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    e Arşiv Fatura    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    SGK    SMMM    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Torba Yasa    Türmob    Vergi    Vergi Affı    Yapılandırma    YMM    İş Hayatı    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
Güncel Mevzuat haberlerine ücretsiz üye olun!

Muhasebe Bültenlerimize abone olun tüm haber ve mevzuatlara anında ulaşın..

ABONE OL