KOBİ Değer Kredisi Başvuru Şartları Açıklandı.

10.01.2019 10:14 |

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak Türkiye Bankalar Birliği ve 13 Bankanın katılımıyla gerçekleştirilen ekonomiye can suyu olacak KOBİ Değer Kredisi Şartlarını açıkladı.

KOBİ'ler için Yeni Kredi Paketi KOBİ Değer Kredisi'nin başvuru şartları belli oldu.

Ekonomideki durgunluğu harekete dönüştürmek için ard arda kredi paketleri açıklanıyor.  KOBİ Değer Kredisine katılan banka sayısı artarak 13'e yükseldi. KOBİ Değer Kredisi 13 Bankanın katılımı ile gerçekleşecek.

 

Halkbank tarafından açıklanan 2019 yılında 22 milyar TL olarak kullandırılacak Halkbank Esnaf Kredi Desteği Başvuruları 9 Ocak 2018 tarihinden itibaren başlamışken Yeni Kredi Paketi 13 Bankanın katkı sağladığı KOBİ Değer Kredisi Hazine ve Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK tarafından açıklandı.

KOBİ DEĞER KREDİSİ'NDEN HANGİ FİRMALAR YARARLANACAK?

KOBİ Değer Kredisi'nden Yıllık cirosu 25 Milyonun altındaki tüm firmalar 6 ay geri ödemesiz 36 ay vadeli olarak yararlanacak.

FAİZ ORANI YÜZDE 1,54 

Kobi Değer Kredisi'nde  Aylık yüzde 1,54 faiz uygulanacak. Kobi Destek Kredisi'nden firmalar 6 ay geri ödemesiz olarak yararlanabilecek.

HANGİ BANKALAR KOBİ DESTEK KREDİSİ VERİYOR?

KOBİ Değer Kredisi veren bankalar, Albaraka, Alternatif Bank, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası, TEB, Halkbank, Vakıf Katılım Bankası, Yapı Kredi Bankası, Şekerbank, Ziraat Katılım'dır.

İMALAT VE İHRACAT SEKTÖRÜNE 1 MİLYON DİĞER SEKTÖRLERE 500 BİN TL KOBİ DEĞER KREDİSİ

Albayrak 13 bankamızın katılımı ile KOBİ Değer Kredisi destek paketini, işletmelerimize finansman desteği olarak başlattıklarını, İmalat ve ihracat sektöründeki firmalara 1 milyon lira, diğer sektörlere ise 500 bin lira kredi verileceğini söyledi.

KOBİLERE TOPLAM 20 MİLYAR KOBİ DEĞER KREDİSİ

KOBİ Değer Kredisi paketinin hazineye etkisi olmadığını belirten Albayrak, "Toplam 20 milyar liralık paketin tüm KOBİ'lerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum" ifadesini kullandı.

KOBİ Değer Kredisi'nin açıklanmasının ardından iş dünyasından olumlu mesajlar geliyor. 

 İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç; KOBİ Değer Kredisi Reel sektöre teminatsız finansman, bugün en 'değerli' destektir. açıklamsında bulundu.

İTO Başkanı Avdagiç, KOBİ Değer Paketi açıklasında şu ifadelere yer verdi;

KOBİ Değer Kredisi, "Bankacılık kesimi, hükümet, özel sektör ve halkımızla birlikte’ yeni ihracat seferberliğine, her hal ve şartta üretim kapasitesine sahip olmaya kapı aralamıştır." 

Avdagic açıklamasında KOBİ Değer Kredisi ile  üretim tezgahlarının işlemesi bakımından çok önemli olduğunu, 1 Milyon tutarındaki kredi limitinin uygun olduğunu KOBİ'lerin KOBİ Değer Kredisi ile makinelerini yenileyrek ham madde alarak stoklarını tamamyabileceklerini söyledi.

Halkbank Esnaf Kredi Desteği Başvuruları başladı.

 
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !