e-FATURA e-ARŞİV e-FATURA PROGRAMI ÖN MUHASEBE PROGRAMI
☰ 
e-Bültene üye olun, yeni Haber ve Mevzuatlar e-posta adresinize gelsin! ÜYE OL

KOBİ Değer Kredisi Başvuru Şartları Açıklandı.

10.01.2019 10:14 | Güncelleme: 10.01.2019 16:40

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak Türkiye Bankalar Birliği ve 13 Bankanın katılımıyla gerçekleştirilen ekonomiye can suyu olacak KOBİ Değer Kredisi Şartlarını açıkladı.

KOBİ'ler için Yeni Kredi Paketi KOBİ Değer Kredisi'nin başvuru şartları belli oldu.

Ekonomideki durgunluğu harekete dönüştürmek için ard arda kredi paketleri açıklanıyor.  KOBİ Değer Kredisine katılan banka sayısı artarak 13'e yükseldi. KOBİ Değer Kredisi 13 Bankanın katılımı ile gerçekleşecek.

 

Halkbank tarafından açıklanan 2019 yılında 22 milyar TL olarak kullandırılacak Halkbank Esnaf Kredi Desteği Başvuruları 9 Ocak 2018 tarihinden itibaren başlamışken Yeni Kredi Paketi 13 Bankanın katkı sağladığı KOBİ Değer Kredisi Hazine ve Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK tarafından açıklandı.

KOBİ DEĞER KREDİSİ'NDEN HANGİ FİRMALAR YARARLANACAK?

KOBİ Değer Kredisi'nden Yıllık cirosu 25 Milyonun altındaki tüm firmalar 6 ay geri ödemesiz 36 ay vadeli olarak yararlanacak.

FAİZ ORANI YÜZDE 1,54 

Kobi Değer Kredisi'nde  Aylık yüzde 1,54 faiz uygulanacak. Kobi Destek Kredisi'nden firmalar 6 ay geri ödemesiz olarak yararlanabilecek.

HANGİ BANKALAR KOBİ DESTEK KREDİSİ VERİYOR?

KOBİ Değer Kredisi veren bankalar, Albaraka, Alternatif Bank, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası, TEB, Halkbank, Vakıf Katılım Bankası, Yapı Kredi Bankası, Şekerbank, Ziraat Katılım'dır.

İMALAT VE İHRACAT SEKTÖRÜNE 1 MİLYON DİĞER SEKTÖRLERE 500 BİN TL KOBİ DEĞER KREDİSİ

Albayrak 13 bankamızın katılımı ile KOBİ Değer Kredisi destek paketini, işletmelerimize finansman desteği olarak başlattıklarını, İmalat ve ihracat sektöründeki firmalara 1 milyon lira, diğer sektörlere ise 500 bin lira kredi verileceğini söyledi.

KOBİLERE TOPLAM 20 MİLYAR KOBİ DEĞER KREDİSİ

KOBİ Değer Kredisi paketinin hazineye etkisi olmadığını belirten Albayrak, "Toplam 20 milyar liralık paketin tüm KOBİ'lerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum" ifadesini kullandı.

KOBİ Değer Kredisi'nin açıklanmasının ardından iş dünyasından olumlu mesajlar geliyor. 

 İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç; KOBİ Değer Kredisi Reel sektöre teminatsız finansman, bugün en 'değerli' destektir. açıklamsında bulundu.

İTO Başkanı Avdagiç, KOBİ Değer Paketi açıklasında şu ifadelere yer verdi;

KOBİ Değer Kredisi, "Bankacılık kesimi, hükümet, özel sektör ve halkımızla birlikte’ yeni ihracat seferberliğine, her hal ve şartta üretim kapasitesine sahip olmaya kapı aralamıştır." 

Avdagic açıklamasında KOBİ Değer Kredisi ile  üretim tezgahlarının işlemesi bakımından çok önemli olduğunu, 1 Milyon tutarındaki kredi limitinin uygun olduğunu KOBİ'lerin KOBİ Değer Kredisi ile makinelerini yenileyrek ham madde alarak stoklarını tamamyabileceklerini söyledi.

Halkbank Esnaf Kredi Desteği Başvuruları başladı.

 


 


Sizin Için Seçtiklerimiz

e-Fatura

e-Fatura Nedir?

e-Fatura dijital ortamdan kesilerek, Gelir İdaresi Başkanlığının belirlediği standartları taşıyan ve Gelir İdaresi Başkanlığının içerik kontrolü sonrasında alıcısına ulaştırılan bir fatura türüdür.

e-Faturaya geçiş yapmak için 2018 veya 2019 yılı cironuzun beş milyon TL ve üzeri olması gereklidir. Bu şartı taşıyan mükelleflerin 1 Temmuz 2020 tarihine kadar e-Fatura uygulamsına geçiş yapmaları zorunludur.
Cironuz 5 milyon TL altında olsa dahi gönüllü olarak e-Fatura uygulamasına dahil olarak e-Fatura ve e-Arşiv Fatura kulllabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak e-Fatura kullanıcı olarak firmanıza prestij kazandırmanın yanında e-Fatura sisteminin faydaları ile işletme giderlerinizi en aza indirebilirsiniz.

e-Faturayı özel entegratörler aracılığı geçiş yapılması size hem zaman tasarrufu hemde kullanım kolaylı sağlar. e-Fatura Geçiş İşlemlerini Muhasebe Web sizin adınıza gerçekleştir. e-Faturaya geçiş hakkında daha detaylı bilgile burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

e-Arşiv Fatura

e-Arşiv Fatura e-Fatura mükellefi olan vergi mükelleflerinin e-Fatura olmayan mükelleflere veya nihai tüketicilere kestiği bir elektronik fatura türüdür. Aynı zamanda GİB portalından vergi mükelleflerinin kestiği 5.000 ve 30.000 TL üzerindeki faturalara da e-Arşiv Fatura adı veriler. GİB e-Belge Portalından e-Arşiv Fatura kesen bir mükellef e-Fatura kullanıcısı değildir.

Eğer e-Faturaya zorunlu olarak dahil olmanız gerekiyor ise e-Arşiv Fatura ile beraber e-Fatura da kullanmanız zorunludur. İsteğe bağlı bir e-Faturaya geçiş yapmanız halinde yine e-Arşiv Fatura ve e-Fatura'nın beraber kullanımı zorunludur. GİB e-Belge Portalında sadece 5 bin ve 30 bin üzeri faturaları düzenleyen mükelefler e-Fatura uygulamasına dahil olmadıkları için sadece GİB e-Arşiv Faturası kullanabilirler.

e-Fatura sistemini bizim aracılığımız ile kullanıyor iseniz e-Arşiv Fatura iptalini her zaman yapabilirsiniz. e-Fatura kullanıcı olmayıp GİB portalından 5 bin TL üzeri kesilen e-Arşiv Fatura iptal edilememektedir.

e-Fatura Programı

e Fatura Programı Fatura kesme sürecini kısaltarak, kesilen faturaları e-Fatura veya e-Arşiv Fatura standartlarına uygun hale getirip alıcısına ulaştıran pratik ve kullanışlı yazılımlara verilen isimdir.

e Fatura Programı tamamen hızlı ve kolay e-Fatura kesmek için tasarlanmıştır. e-Fatura Programı ile Satış, İstisna, Tevkifat, iade, özel matrah Faturalarınızı keserek müşterinize hızlıca gönderim yapabilirsiniz. e-Fatura Programı hakkında daha detaylı bilgiye burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

e-Fatura ve e-Arşiv Faturaya geçiş yaparak pratik ve hızlı kullanmanın en kolay yolu ePlus EKO e-Fatura Programı'dır. Size bilgi vermek için danışmanlarımız sizi bekliyor. Hemen bağlantıyı tıklarak e-Faturaya ilk adımı bizimle atabilirsiniz. e-Fatura Programı

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Asgari Ücret 2020    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    e Arşiv Fatura    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    SGK    SMMM    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Torba Yasa    Türmob    Vergi    Vergi Affı    Yapılandırma    YMM    İş Hayatı    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura'nın KOLAY yolu : ePlus

Minumum Maliyetle sistem karmaşası olmadan hızlı ve Pratik e-Fatura, e-Arşiv Kullanın!

BİLGİ ALIN !