e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 

KOBİ’lerin en önemli yardımcıları muhasebe meslek mensuplarıdır

23.07.2018 09:32 |

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) gelişmiş ülkeler ile gelişmekte olan ülkelerde etkinliği ve önemi tartışılmaz bir boyuttadır. Adeta KOBİ’ler küresel ekonominin bel kemiğini oluşturmaktadır.

Dünya Ticaret Örgütü 2016 yılı Dünya Ticaret Raporu’nda KOBİ’lerin, işletmelerin yüzde 90’ını, istihdamın yüzde 60-70’ini ve gelişmiş ekonomilerdeki GSYİH’nın yüzde 55’ini temsil ettiğini açıkladı.

Küresel düzeyde yapılan araştırmalar, yeni işletmelerin yarısının ilk beş yılında başarısız olduklarını ve yaşamlarına son verdiklerini göstermektedir. İşletmelerin, profesyonel tavsiye ve uzman yardımı almaları durumunda hayatta kalma başarıları artmaktadır.

Yapılan araştırmalar, kötü mali yönetimin, işletmelerin başarısız olmasının önde gelen nedenlerinden biri olduğunu gösteriyor. KOBİ’lere sağlanan profesyonel iş tavsiyelerinin, daha iyi bir hayatta kalma, büyüme, iyileştirilmiş karar verme prosedürleri ve üstün mali performans oranları ile ölçülen daha iyi performansla ilişkili olduğunu gösteriyor.

Meslek mensubunun sunduğu hizmetler ile tavsiye ve uzmanlığından faydalanmak işletme başarısı için çok değerli ve önemlidir.

Ülkemizde ve dünyada KOBİ’lerin en önemli yardımcıları muhasebe meslek mensuplarıdır. KOBİ’lerin meslektaşlarımızdan, iş geliştirme, yönetim muhasebesi ve kurumsal danışmanlık konularında destek almaları yapılan araştırmalarda hayatta kalma başarılarını artırdığını göstermektedir. Avrupa Birliği (AB) Girişimciliği 2020 Eylem Planı bu duruma dikkat çekmektedir. KOBİ’lerin ve doğal olarak işletmelerin gelişiminde muhasebe meslek mensuplarının rolü ve önemi giderek artmaktadır.
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.