KOSGEB 2019 yılı Destek Programları Açıklandı.

14.01.2019 18:22 |

KOSGEB 2019 yılında ekonomiyi yeni vizyon ve desteklerle hareketlendirecek. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB desteklerinde vizyon değişiklikliği yaparak Girişimciliği Geliştirme Destek Programında önemli değişiklikler yaptı.

CESUR GİRİŞİMCİYE 360 BİN TL KOSGEB DESTEĞİ
KOSGEB 2019 
yılında KOBİ'lerin daha büyük firmalarla yapacakalrı iş birlikteliklerine ilk kez destek verecek. İş Birliği Destek Programı ile ilk kez yüksek teknoloji düzeyine sahip işletmeler de 10 milyon Liraya kadar destek programından yararlanacak.

KOSGEB DESTEK BAŞVURULARI BAŞLADI.
Varank açıklamasında, Program çaırılarının açık olduğunu başvuruları beklediklerini aktardı. KOSGEB vizyonundan önemli değişiklikler olduğunu belirten Varank, Girişimciliği Geliştirme Destek Programı ile hem geleneksel Girşimcileri hemde imalat sektöründeki ileri teknoloji girişimcilerini destekleyeceklerini bildirdi.

KOSGEB DESTEKLERİNDE POZİTİF AYRIMCILIK
KOSGEB Desteklerinden yararlanacakların kadın, engelli, gazi, şehit yakını veya genç olması halinde pozitif ayrımcılık yapılacak. Pozitif Ayrımcılık ile bu girişimcilere yıllık performans desteğine ek olarak 5 bin TL daha fazla destek verilecek.

KOSGEB DESTEKLERİNDE ERKEN ÖDEME
Varank, programlarda erken ödeme imkanı getirdiklerini, Girişimcilikte desteklemeye esas tutarın yüzde 50'sini, iş birliğinde yüzde 30'nu, teknolojik üründe yüzde 25'ini erken ödeyebileceklerini belirtti. 

YENİ KOSGEB DESTEKLERİ GELİYOR.
Varank, yaptığı yazılı açıklamada, KOSGEB'in bu yıla yeni bir vizyonla girdiğini ve yüksek teknolojiyi odağına aldığını belirterek, kurumun tamamen yenilenen 3 destek programının detaylarına ilişkin bilgi verdi.

Bakan Varank, "Teknoyatırım Destek Programı'nı, hazırlıklarını sürdürdüğümüz Uçtan Uca Yerlileştirme Programı şemsiyesi altında çalıştırarak, ülke ekonomimizin önceliklerine göre hayata geçireceğiz. Yeni yılda Teknoyatırım Destek Programı ile Ar-Ge ürünlerinin endüstrileşmesine ve ticarileşmesine özel önem vereceğiz. Program çağrısını bu hafta açacağız. 2018 yılında orta-yüksek ve yüksek teknoloji alanında kabul edilen 73 projenin, 490 milyon liralık bir yatırım hacmi oluşturmasını bekliyoruz. Bu bütçenin 208,6 milyon lirası KOSGEB tarafından desteklenecek. Bunlar içinde makine, teçhizat, yazılım, personel, kira, teknik danışmanlık ve eğitim giderleri yer alıyor." değerlendirmesinde bulundu.
 

KOSGEB’den Firmalara Yeni FIRSAT, Girişimciliği Geliştirme Destek Programı
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !