KOSGEB’den Geri Ödemesiz 360 bin TL. Destek Programı

04.01.2019 20:24 |

KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir UZKURT daha önce 50 bin TL Geri Ödemesiz, 100 bin TL Geri Ödemeli olarak verilen Girişimcilik Destek Programlarını 2019 yılında 360 Bin TL Üst limit ile Geri Ödemesiz olarak vereceklerini belirtti.

Geri Ödemesiz 360 Bin Liraya Kadar KOSGEB Girişimcilik Desteği

Uzkurt açıklamasında Girişimcilik Destek Programı ile 360 Bin TL üst limit ile verileceğini KOSGEB'in yeni vizyonu gereği Geri Ödemesiz Desteği İmalat, Yazılım, Yüksek Teknolojili alanlarda yeni girişimde bulunmayan isteyen, yei işyeri açmak isteyen girişimcilere 360.000 Liranın 300 bin Lirasını makine teçhizat desteği olarak vereceklerini, Destek tutarının orta teknolojili girişimlerde 260 bin, düşük teknolojili alanlarda destek tutarının 160 bin Liraya kadar düşeceğini söyledi.

 

KOSGEB Desteklerinde Kadınlara Pozitif Ayrımcılık

KOSGEB'in Kadın Girişimcilere pozitif ayrımcılık yaptığını vurgulayan Uzkurt, Destek unsurlarında kadın girişimcilere artı destek verildiğini, örnek olarak geri ödemesiz 360 bin TL Destek alan girişimcilere bu rakama dahil olarak 50 bin TL ye kadar performasn desteği verdiklerini eğer girişimci kadın ise artı 5 bin TL daha performans desteği sağladıklarını bildirdi.

Kadın girişimcilere sağladıkları pozitif ayrımcılığın diğer destek unsurlarında da geçerli olduğunu hem desteklerin değerlendirilmesinde hem de destek miktarlarında belli destek programlarında farklılaşan oranlarda artı miktarlarda destek verdiklerini belirterek şu ifadeleri kullandı.

Aslında şöyle ifade etmem gerekir, kadın girişimcilerimizin kendi işinin patronu olmak üzere bizim girişimcilik eğitim programlarına katılıp desteklerimizden yararlanmak üzere müracaat etmeleri bile başlı başına takdire şayan bir şey. Emin olun birçok kadın girişimcilerimizin bu destekleri aldıktan sonra işlerini büyüttükleri hatta  yurtdışına ihracat yaptıklarına bile şahit oluyoruz.

KOSGEB olarak bütün girişimci ve KOBİ’lerimize üretimlerinden yatırımlarına kadar, AR-Ge faaliyetlerinden yurtdışı operasyonlarına kadar her alanda destekler veriyoruz. KOSGEB olarak yürüttüğümüz bütün bu desteklerin tamamından kadın girişimcilerimiz yararlandığı gibi, kadın girişimcilerimize hem destek miktarlarında, hem de destek süreçlerinde pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Bu anlamda kadın girişimcilerimizin önemli bir kısmı yeni iş kurmak ve işlerini büyütme geliştirmek istediklerinde KOSGEB desteklerinden yararlanabilmekteler. 

Burada bir rakam vermek isterim, geçtiğimiz yılda yaklaşık 11 bin kadın girişimcimize 220 milyon TL’ye yakın girişimcilik desteği verdik. 11 bin kadın girişimcimizi kendi işinin patronu yaptığımızı söyleyebilirim. 

7143 Yapılandırması bozulanlar için tebliğ Resmi Gazetede yayımlandı.
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin Google +
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !