KRED? ÇEKECEKLER D?KKAT !

01.11.2014 06:57 |

Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, Merkez Bankası'nın faiz indirimine yönelik beklentisini açıkladı

 Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, katıldığı canlı yayında soruları yanıtladı.

Türkiye için 2015'te enflasyonla mücadelede avantajı olduğunu belirten Tözge şunları söyledi: "Talep düşük. Son bir ayda emtia fiyatlarının düşmesi bizim için kritik. 2014'ten gelen baz etkisi var. 2015'te yüzde 6,1'i tutturmak daha kolay olacak. Başçı ve üyeler emin olmadan faiz indirimine başlayacaklarını zannetmiyorum. Şahsi fikrim çekirdek enflasyonda düşüş trendini görmeden MB'nin faiz indiriminde acele etmeyeceğini düşünüyorum. Bizde faiz artışının gündeme geleceğini zannetmiyorum. Kısa vadede faizde artış beklemiyorum. Bir-iki ay MB enflasyonda kalıcı düşüşü görmek isteyecektir. Emin olursa belki bir parça faizde indirim olabilir. Dünyaya baktığınızda iyi bir faiz. Ben hala yüzde 2 reel faizin para çekmek için iyi bir alternatif olduğunu düşünüyorum."

Kredi faizleriyle ilgili konuşan Tözge, "Zorunlu karşılıklar önemli bir adımdı. Bunun kredi faizlerine yansımasını beklemiyorum. Mevduat faizlerini etkiler. Bir numaralı kriter enflasyon datası. Ekim ayı kritik. Merkez Ekim ve Kasım'ı gördükten sonra ne hamle yapacağına karar verecek. Kredi faizlerinde yıl sonuna kadar hareket beklenmiyor" dedi. 
 


Read more: http://www.finansgundem.com/bankacilik/mevduat-faizleri-nasil-etkilenir-633140.htm#ixzz3HnDcFlad

    0 
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !