Kıdem Tazminatı Tavanında Değişiklik!

15.04.2018 22:14 |

İşten ayrılan çalışanlara ödenen kıdem tazminatının hangi durumlarda ve nasıl ödeneceği İş Kanunda belirtilmiş olup yasal mevzuat hükümleriyle ödenebilecek en yüksek kıdem tazminatı tutarına sınırlama getirilmiştir.

Yürürlükte olan 1475 Sayılı İş Kanunun 14 üncü maddesi uyarınca ; kıdem tazminatının yıllık miktarı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olan en yüksek Devlet memuruna (Başbakanlık Müsteşarı) ‘Emekli Sandığı Kanunu’ hükümleri kapsamında 1 hizmet yılı için ödenecek azami (en yüksek) emeklilik ikramiyesini geçememektedir. Başbakanlık Müsteşarının her yıl emeklilik ikramiyesinin değişmesi nedeniyle kıdem tazminatın 1 yıllık üst sınırı da her yıl değişmektedir.

Bu çerçevede 01/01/2018 ila 30/06/2018 tarihleri arasında geçerli olmak üzer kıdem tazminatı tavan tutarı 5.001,76 TL olarak tespit edilmiştir.

İşverenlerimize ve meslek mensuplarımıza önemle hatırlatırız…

Mustafa Keskin
Adana SMMMO

     
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin Google +
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
TeşvikPlus SGK Teşvik Hesaplama Programı!

Cari ve Geçmiş Dönem SGK Teşviklerinizi TeşvikPlus sizin için hazırlar. SGK Bildirimlerini Yapar.

HEMEN İNDİR!