Kim Ne Zaman e-Faturaya Geçmek Zorunda?

11.02.2019 06:27 |

Son yıllarda Gelir İdaresi Başkanlığı’nca pek çok dijital uygulama hayata geçirildi. Vergilendirme, neredeyse e-vergilendirme haline dönüştü, dönüşmeye devam ediyor. Vergi ile İlgili e-Uygulamalara Kim Ne Zaman Geçmek Zorunda?

Uygulamaların fazlalığı ve aşamalı olarak uygulamaya alınıyor olması zaman zaman da karışıklıklara da yol açabiliyor.

Gelir İdaresi Başkanlığı “mükellef odaklı” bir yaklaşımla açıklanan 24.10.2018 tarihinden beri Taslak olarak yayında olan Tebliğler ile, e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye, e-Serbest Meslek Makbuzu, e-Müstahsil Makbuzu uygulamalarına ilişkin olarak hangi sektör ve mükellef gruplarına uygulamalara geçme zorunluluğu getirilmesi planlandığını gösterir açıklamalara göz atabilirsiniz.
 

Siz de eğer işletmenizin e-fatura, e-arşiv fatura, e-defter durumunu merak ediyorsanız aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak öğrenebilir ve hazırlıklarınızı yapabilirsiniz.

e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye, e-SMMM, E-Müstahsil Makbuzu uygulamalarında son durum
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !