Mali Müşavire Güzel Haber, Bir ANGARYA bitiyor.

10.04.2017 12:11 |

TÜRMOB UN önergesine TUİK den olumlu yanıt...

 

Muhasebe Meslek mensupları için önemli bir sorun haline gelen kamu kurum ve kuruluşları tarafından mükerrer olarak istenen bilgilerin, ortak bir havuzda toplanarak tüm kuruluşların buradan bu bilgilere ulaşması talebine TÜK'ten olumlu yanıt geldi.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen İstatiktik Konseyine TÜRMOB Genel Başkan Prof. Dr. Cemal Yükselen, yaptığı konuşmada, kurumlararası veri entegrasyonunun en çok ihtitaç ve özlemini Mali Müşavirlerin duyduğunu belirterek, bu konudaki projenin en kısa sürede hayata geçmesini dilediklerini kaydetti. Yükselen Veri ihtiyacı dolayısıyla, işletmelerin kaynağı Mali Müşavirlerdir. Kısa sürede çok sayıda işletmenin veri ihtiyacını karşılamada büyük sıkıntılar yaşamaktayız. Projenin hayata geçmesi veri kalitesini arttıracağı gibi, bizlerin de hizmet kalitemizi yükseltmemizi sağlayacaktır. Mükerrer veri aktarımını ortadan kaldıracak kurumlararası entegrasyonunun sonuçlarını görmek meslektaşlarımızın dileğidir, dedi.

TÜİK tarafından TÜRMOB'a gönderilen yazıda, TÜRMOB Genel Başkanı Yükselen'in yaptığı konuşmaya atıfta bulunularak "mükellef ve işverenlerin başta Gelir İdaresi Başkanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu'na yaptıkları bildirimlerden hasıl olan ve ilgili idareler bünyesinde toplanan verilerin tanımlayıcı bilgileri kapsamında verebileceğiniz danışmanlık hizmetinin resmi istatistik üretiminde cevaplama yükünün azaltılmasına ve kalitenin iyileiştirilmesine katkı vereceği değerlendirilmektedir." denildi.

Tuik  turmob   
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !