e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 

Mali Müşavire Nispi Aidat Sürprizi

11.06.2019 06:56 |

İstanbul Mali Müşavirler Odası 2018 yılı Nispi Aidat tahakkuklarını yaptığını açıkladı.

İstanbul Odası internet sitesinde yayınlanan duyuru ile Danıştay 8. Dairenin vermiş olduğu Nispi Aidat kararı ve Genel Kurulda alınan karar gereğince 2018 yılı gelirlerine istinaden 2019 yılı Nispi aidat tutarlarını üyelerin cari hesaplarına borç olarak kaydedildiğini belirtti.

Yapılan açıklamada 2020 yılından itibaren Nispi Aidat tahakkuku yapılmayacağı açıklandı.


 

İstanbul SMMM Odası Nispi Aidat duyurusu

SMMM Odaları ve YMM Odaları Üye Aidatları ile Birlik Paylarının Tespitine Ait Yönetmelik'in 6/b ve 10.maddeleri ile ilgili alınan Danıştay 8.Daire kararına göre ve Genel Kurulda alınmış olan karara göre son kez 2018 Yılı gelirlerine uygulanmak üzere 2019 yılı Nispi Aidatı tahakkuk ettirilmiştir.

2020 yılından itibaren nispi aidat tahakkuk ettirilmeyecektir.
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.