e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 

Mali Müşavirler artık, Mesleki Sorumluluk Sigortası ile risk almıyor !

06.07.2018 12:10 |

Mesleki Mesuliyet Sigortanızı yaptırın, Cezai durumlarla karşı karşıya kalmayın..!

SMMM Mesleki Sorumluluk Sigortası

SMMM Mesleki Sorumluluk Sigortası: Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlerin kanunen yapmakla yükümlü oldukları iş ve işlemleri yerine getirirken yaptıkları hatalar nedeniyle karşılaşabileceği tazminat taleplerine karşı güvence sağlayan sorumluluk sigortasıdır.

Burayı tıklayarak açılan  Formu doldurun sizi ARAYALIM !. Başlangıç Sigorta Farkı İle  Mesleki Mesuliyet Sigortanızı yaptırın,  Cezai durumlarla karşı karşıya kalmayın..!

 

SMMM MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI ANA TEMİNATLARI NELERDİR?

Mesleki Sorumluluk Teminatı

Sigortalının, poliçede belirlenmiş mesleki faaliyeti ifa ederken yaptığı hatalı ve kusurlu fiillerinden dolayı üçüncü şahıslar tarafından talep edilen tazminat, teminat altına alınmaktadır.

Savunma Teminatı

Meslek mensubuna karşı doğan tazminat taleplerinin savunması için harcanan masrafları teminat altına alır.

SMMM MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI EK TEMİNATLARI NELERDİR?

Kayıp Belgeler Teminatı

Meslek mensubunun yasal sorumluluğunda bulunan ancak poliçe dönemi içinde tahrip olmuş, zarar görmüş, kaybolmuş, bozulmuş, silinmiş veya unutulmuş olan mükelleflere ait dokümanları yenilemek veya onarmak için yaptığı makul orandaki masraf ve giderleri karşılar.

Yargılama Giderleri Teminatı

Sigortalıya karşı başlatılan herhangi bir davanın soruşturulması, buna karşı savunma yapılması, çözümlenmesi veya itirazda bulunulması ile ilgili olarak sigortalı tarafından veya sigortalı namına yapılan tüm makul ücret, masraf ve giderleri içermektedir.
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.