e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 

Mali Müşavirler için KOBİ Destek (Nefes) Kredisi

23.09.2018 19:40 |

KOBİ Destek (Nefes) Kredisine başvuru yapan mali müşavirlik şirketleri de yararlanabilecek.

TÜRMOB’unve Mesleki Komitelerimizin girişimleri sonucu  KOBİ  Destek  Kredisinden  yararlanma  kapsamına,Ticaret Odalarına kayıtlı mali müşavirlik şirketleri de alındı.

Mali Müşavir Destek (Nefes) Kredisi Başvuru İşlemleri

KOBİ  Destek  (Nefes)  Kredisi’n denyararlanmak  isteyen  Ticaret  Odası kaydı bulunan mesleki Mali Müşavirlik şirketleri;

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı  ve  Kredi  Bankası,  Ziraat  Katılım  ve  Vakıf  Katılım Bankalarınıntüm  şubeleri  üzerinden Mali Müşavirler için Nefes Kredisine  başvuruda bulunabileceklerdir.

• Mali Müşavir Şirketleri için Nefes kredisi   toplamda 18 ay   vadeliolup,   bununilk  6  ayı  anapara ödemesiz (üyeler ilk 6 ay sadece kredi faiz/kar payı ödemesi yapacak)kalanı  ise  aylık  eşit  taksitler  halinde  12  aydageri ödenecektir.

• Kredinin brüt faiz/kar payı oranıaylık % 1,85’dir.

• Kredi azami limiti(grup iştirakleri dâhil) 200.000 TL’dir.

• Kredinin  teminatı%85  oranında  Kredi  Garanti  Fonu  (KGF) kefaletiile  kalan  %15’lik  kısım  ise  ilgili  bankanın  mevcut  kredi teamülleri çerçevesinde şekillenecektir.

• Protokol  imzalanan  bankalar  tarafındanmasraf   olarak talep edilecek tutar en fazla kefalet oranının %0,03’ü (onbinde üç) ile sınırlı olacaktır.

Söz konusu kredide hizmet-imalat sektör ayrımı bulunmamaktadır.

Ancak; aşağıda  bulunan  tabloda  yer  verilen  nace  kodlarına  sahip sektörlerin anılan krediden faydalanma imkânı olamayacaktır.

 

NACE KODU

AÇIKLAMA

649204

Tarım kredi kooperatiflerinin kredi verme faaliyetleri

649901

Faktoring faaliyetleri

661204

Döviz bürolarının faaliyetleri

661906

Esnaf ve sanatkârlar kredi kefalet kooperatiflerinin kredi aracılık faaliyetleri ile kredi garanti fonunun faaliyetleri

“KOBİ  Destek  (Nefes)  Kredisi”ne  başvurular 20  Eylül  2018 Perşembe günü başlamış  olup,  KOBİ’lerin  Destek  (Nefes)  Kredisi’ne başvurabilmeleri için öncelikle Ticaret Odalarına giderek“KOBİ Destek (Nefes)  Kredisi  Başvurusu  İçindir” ibaresini  içeren  Faaliyet  Belgesi almaları (bu belge olmadan banka talep kabul etmeyecektir), daha sonra Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankalarınınherhangi bir şubesine giderek bankanın talep edeceği kredi evrakları ile söz konusu krediye müracaat etmeleri gerekmektedir.
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.