e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 

Mali Müşavirlerden Karşıt İnceleme tutanaklarından ücret alınması kararı

19.06.2019 15:25 |

Adana Mali Müşavirler Odası aldığı Yönetim Kurulu Kararı ile Yeminli Mali Müşavirler tarafından talep edilen Karşıt inceleme tutanaklarının hazırlanmasında ücret talep edilmesini kararlaştırdı.

Adana Mali Müşavirler Odası Mali Müşavirler tarafından hazırlanmak zorunda kalınan karşıt inceleme tutanaklarına istinaden Karşıt inceleme tutanağında dönem sayısı, harcanan zaman ve emek göz ününde bulundurularak asgari yüz Türk Lirası bedel alınmasına karar verdi.

Adana Mali Müşavirler odası tarafından alınan karar Yeminli Mali Müşavir Odalarına gönderilerek üyelerine bilgi verilmesi istenecek.

Adana Mali Müşavirler Odası Karşıt İnceleme Tutanağından ücret alınmasına ilişkin Yönetim Kurulu kararı

Konu: Karşıt İnceleme Tutanakları Hizmet Bedeli hk.

Karşıt inceleme Tutanaklarına ilişkin usul ve esaslar 27 ve 29 Seri No'lu SM, SMMM ve YMM Kanunu Genel Tebliğlerinde düzenlenmiştir. Bu genel tebliğlerde yapılan düzenlemelerin aksine; Karşıt İnceleme Tutanaklarının sıklıkla üyelerimiz olan Mali Müşavirler tarafından hazırlanmak zorunda kalındığını görmekteyiz.

Bu nedenle; Yeminli Mali Müşavirlerce talep edilen Karşıt inceleme Tutanaklarının hazırlanması hizmetinin üyelerimiz tarafından verilmesi halinde; Karşıt inceleme Tutanağında inceleme konusu olan dönem sayısı, tutanağın hazırlanması için harcanan zaman ve emeğe göre, her bir tutanak başına asgari 100,00 TL hizmet bedeli alınmasına ilişkin karar alınmasını;

Yönetim Kurulumuzca alınan bu kararın Yeminli Mali Müşavir Odalarına gönderilerek, üyelerine bilgi verilmesinin istenmesini; önermekteyiz.
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.