Mali Müşavirlikte yeni dönem !

Eklenme : 03.07.2018 07:06 | Güncelleme : 03.07.2018 07:06


3568 sayılı Meslek Yasamızın 44’üncü maddesinde yer alan mesleki geliştirme eğitimine katılma zorunluğunun usul ve esaslarını belirleyen düzenleme Resmi Gazete’de yayınlanarak uygulamaya girdi.Meslektaşlarımızın, yaşam boyu öğrenme sürecini benimsemelerini, uzmanlık alanları, üst unvanlar ve yeni iş alanları için hazırlanmalarını, uygulama, mevzuat ve yöntem bilgilerinde yeterli ve yetkin olmalarını, müşterilerine ve diğer paydaşlara yüksek kaliteli hizmet sunmaları için mesleki yetkinliklerini artırmalarını ve geliştirmelerini sağlamak; sürekli mesleki gelişim fırsat ve kaynaklarına erişimlerini kolaylaştırmak; 

kamu çıkarının korunması ve kamu güveninin sağlanması için mesleki yeterliklerini geliştirmek ve korumak; mesleki standartlar ile etik kurallara uyumunu tesis ve teşvik etmek üzere gerçekleştirilecek katılımı zorunlu eğitim faaliyetlerini, bu faaliyetlerin gerçekleştirilme yöntemlerini, zorunlu eğitim faaliyetlerine katılmama halinde uygulanacak yaptırımları belirleyen Sürekli Mesleki Geliştirme Eğitimi Yönetmeliğimiz Resmi Gazete’de yayınlanarak uygulamaya girdi.

Uzun bir uğraş ve bekleme sürecinin ardından uygulamaya giren düzenleme, meslektaşlarımızın, müşterilerine ve paydaşlara yüksek kaliteli hizmet sunmalarını sağlamak üzere sahip oldukları teknik bilgi ve mesleki yetkinliklerini artırmalarını amaçlamaktadır.

Mesleğin sunduğu hizmetlerde standartların sağlanması ve mesleki gelişimin sürekliliğinin korunması için Sürekli Mesleki Geliştirme Eğitim Yönetmeliği oldukça faydalı ve yerinde bir düzenlemedir. Uygulamayla birlikte mesleki gelişime önemli katkı sağlanacaktır. Mesleki eğitim konusunda önemli bir bilgi ve birikime sahip olan TÜRMOB, TESMER ve Odalarımız sürekli mesleki geliştirme eğitimini başarılı bir şekilde gerçekleştireceklerdir.

Yıllardır gerçekleştirdiğimiz eğitim faaliyetleri sonucu kazandığımız tecrübe ile birlikte bu düzenlemeyi başarılı bir şekilde hayata geçirmiş olacağız. Sürekli mesleki geliştirme eğitimi mesleğimizin gelişiminde önemli bir kilometre taşı olacaktır.

Yahya ARIKAN
TÜRMOB Genel Sekreteri

 

surekli egitim  turmob  tesmer  smmm 


 

Pratik_Bilgiler  Muhasebe  SGK

 
E-bültenimize kayıt olun, Güncel Haberler mail adresinize gelsin!  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MUHASEBE WEB - Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb@gmail.com