e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 

Mali Müşavirlikte yeni dönem !

03.07.2018 07:06 | Güncelleme : 03.07.2018 07:06

3568 sayılı Meslek Yasamızın 44’üncü maddesinde yer alan mesleki geliştirme eğitimine katılma zorunluğunun usul ve esaslarını belirleyen düzenleme Resmi Gazete’de yayınlanarak uygulamaya girdi.

Meslektaşlarımızın, yaşam boyu öğrenme sürecini benimsemelerini, uzmanlık alanları, üst unvanlar ve yeni iş alanları için hazırlanmalarını, uygulama, mevzuat ve yöntem bilgilerinde yeterli ve yetkin olmalarını, müşterilerine ve diğer paydaşlara yüksek kaliteli hizmet sunmaları için mesleki yetkinliklerini artırmalarını ve geliştirmelerini sağlamak; sürekli mesleki gelişim fırsat ve kaynaklarına erişimlerini kolaylaştırmak; 

kamu çıkarının korunması ve kamu güveninin sağlanması için mesleki yeterliklerini geliştirmek ve korumak; mesleki standartlar ile etik kurallara uyumunu tesis ve teşvik etmek üzere gerçekleştirilecek katılımı zorunlu eğitim faaliyetlerini, bu faaliyetlerin gerçekleştirilme yöntemlerini, zorunlu eğitim faaliyetlerine katılmama halinde uygulanacak yaptırımları belirleyen Sürekli Mesleki Geliştirme Eğitimi Yönetmeliğimiz Resmi Gazete’de yayınlanarak uygulamaya girdi.

Uzun bir uğraş ve bekleme sürecinin ardından uygulamaya giren düzenleme, meslektaşlarımızın, müşterilerine ve paydaşlara yüksek kaliteli hizmet sunmalarını sağlamak üzere sahip oldukları teknik bilgi ve mesleki yetkinliklerini artırmalarını amaçlamaktadır.

Mesleğin sunduğu hizmetlerde standartların sağlanması ve mesleki gelişimin sürekliliğinin korunması için Sürekli Mesleki Geliştirme Eğitim Yönetmeliği oldukça faydalı ve yerinde bir düzenlemedir. Uygulamayla birlikte mesleki gelişime önemli katkı sağlanacaktır. Mesleki eğitim konusunda önemli bir bilgi ve birikime sahip olan TÜRMOB, TESMER ve Odalarımız sürekli mesleki geliştirme eğitimini başarılı bir şekilde gerçekleştireceklerdir.

Yıllardır gerçekleştirdiğimiz eğitim faaliyetleri sonucu kazandığımız tecrübe ile birlikte bu düzenlemeyi başarılı bir şekilde hayata geçirmiş olacağız. Sürekli mesleki geliştirme eğitimi mesleğimizin gelişiminde önemli bir kilometre taşı olacaktır.

Yahya ARIKAN
TÜRMOB Genel Sekreteri
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin Google +
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !