GÜNCEL HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ SGK
☰ 
 
e-Bültene üye olun, yeni Haber ve Mevzuatlar e-posta adresinize gelsin! ÜYE OL

Morgan Stanley’nin net kar ve geliri arttı

18.07.2018 20:40 | Güncelleme: 18.07.2018 20:40

Kurumun ikinci çeyrek net karı yüzde 38, geliri yüzde 11 yükseldi

NEW YORK (AA) - ABD'li yatırım bankalarından Morgan Stanley, bu yılın ikinci çeyreğinde net kar ve gelirinin arttığını duyurdu.

Morgan Stanley'den yapılan açıklamada, bu yılın ikinci çeyreğindeki net karın geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 38,6 artış göstererek 2,44 milyar dolar olduğu belirtildi. Şirket, 2017'nin ikinci çeyreğinde 1,76 milyar dolar net kar elde etmişti.

Şirketin bu yılın ikinci çeyreğindeki geliri de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11,6 artış göstererek 10,6 milyar dolara yükseldi. Geçen senenin nisan-haziran döneminde Morgan Stanley'nin geliri 9,5 milyar dolar olmuştu.

Kurumun hisse başına karı da geçen yılın ikinci çeyreğinde 0,87 dolar iken bu yılın aynı döneminde 1,3 dolara ulaştı.

Şirketin bu yılki ikinci çeyrek bilançosunun güçlü gelmesi ve piyasa beklentilerini geride bırakmasıyla New York borsasında hisse başına değeri dünü 49,18 dolardan kapamasının ardından bugün yüzde 4,7 artışla 51,5 dolara kadar tırmandı.
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Asgari Ücret 2020    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e Arşiv Fatura    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    Vergi Affı    Yapılandırma    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
Güncel Mevzuat haberlerine ücretsiz üye olun!

Muhasebe Bültenlerimize abone olun tüm haber ve mevzuatlara anında ulaşın..

ABONE OL