Muhasebe Bürolarımızı kurumsal yapılara dönüştürmemiz gerekiyor.

17.07.2017 08:35 |

Müşterilerimize sunduğumuz hizmet kalitesini artırarak, muhasebe, denetim ve danışmanlık hizmeti sunan muhasebe bürolarımızı kurumsal yapılara dönüştürmemiz gerekiyor.

Muhasebe, denetim ve danışmanlık işletmeleri tarafından verilecek olan hizmetlerin, değişen toplumsal duyarlılık ve sorumluluklar doğrultusunda kurumsal bir anlayışla sunulmasını temin etmek amacıyla mecburi meslek kararmızı 13 Aralık 2003 tarihli Resmi Gazete'de yayınladık.

 

2. Olağanüstü Genel Kurulumuzda revize ettiğimiz ve Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra yürülüğe girecek olan, Muhasebe, Denetim ve Danışmanlık İşletmeleri için İşyeri, Hizmet ve Kalite İzleme İlke ve Esasları hakkında mecburi meslek kararımızı uygulamaya geçirmemiz gerekiyor.

Genel Kurulumuzda gerçekleştirdiğimiz değişiklikle "kalite güvence" kavramını yanlış anlamalara sebebiyet vermemesi için "kalite izleme" olarak düzenledik. Ayrıca meslektaşlarımızın uyum sağlama süresinde değişikliğe giderek bu süreyi 2018 yılı sonuna aldık. Hzırlıklarımız 2018 yılı sonuna kadar tamamlayarak, mecburi meslek kararımızı uygulamaya geçirmeliyiz.

Mecburi meslek kararımıza yer alan işyerinin beyan ve raporlama yükümlülüklerini ise 2019 yılı sonunda hayata geçireceğiz.

Kaliteli hizmet sunan kurumsal yapıları el birliğiyle gerçekleştireceğimize olan inancımla.

Yahya ARIKAN
TÜRMOB Genel Sekreteri
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !