e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 

Muhasebe Mesleğinin yarınları

02.08.2018 10:16 |

Küreselleşme sürecinde ekonomik, sosyal, finansal ve bilgi teknolojisi alanlarında yaşanan değişimlerle birlikte muhasebe mesleği kendini yenileyerek daha değerli hale gelmiştir.

Teknolojik gelişmeler, üretim yöntemlerindeki değişim ve ticari ilişkilerdeki dönüşüm, muhasebeyi ve özelde yönetim muhasebesini giderek daha önemli hale getirdi. Muhasebe ve denetim kurallara dayalıdır ve kurallar bütünü içerisinde hareket eder. Ancak muhasebesinin beklenti ve talepleri karşılayabilmesi için sürekli gelişim ve evrim içerisinde olması adeta bir zorunluluk olarak ortaya çıkıyor.

Küresel düzlemde ve ülkemizde değişimle birlikte ortaya çıkan beklenti ve taleplere her geçen gün yenileri eklenmektedir. Her geçen gün çeşitlenen ve artan uzmanlık alanları, muhasebe mesleğinin yeni yol haritasını, açılımlarını ve ufkunu bize göstermektedir.

Günümüzde, finansal raporlama ve denetim önemsiz hale gelmiyor. Aksine, güçlü sermaye piyasaları güvenilir finansal bilgilere dayanmaktadır. İşletmeler ve işletme yöneticileri giderek artan dinamik ve değişken piyasalara ve ekonomilere cevap veren ve bunları öngören projeksiyonlara ihtiyaç duymaktadır.

Mesleği yarınlara başarıyla taşımak, yenilikçiliği, performansa katkıda bulunmayı, yeni roller ve becerileri tanımlamayı gerektiriyor.

Yahya ARIKAN 

TÜRMOB Genel Sekreteri
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.