e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 

Muhasebe meslek mensupları neden varlar?

23.01.2018 08:31 |

Üretim ilişkilerinin ortaya çıkmasıyla birlikte, muhasebe mesleği tarihsel süreçte yerini almıştır.

Günümüzde mesleğin, teknolojik gelişmelerle birlikte dönüşüme uğrayacağı, dünyada ve ülkemizde mesleğin vizyonerleri tarafından tartışılmaktadır. Yapay zekanın zamanla mesleği yok edeceği yönünde görüşler bile bu tartışmalarda önemli bir yere sahiptir.

Muhasebe meslek mensupları neden varlar?

Bu sorunun cevabı tüm mesleklerde olduğu gibi bizim mesleğimiz içinde aynı. Her meslek toplumsal ihtiyaçlara cevap verdiği sürece var olur ve varlığını korur.

Muhasebe mesleği teknolojik gelişmeler ışığında gelecekte var olmaya devam edecek mi?

Muhasebe mesleği ihtiyaçlara cevap verdiği sürece her zaman var olmaya devam edecektir.

Ancak bu varlık günümüzdeki gibi olmayacaktır.

Meslek, önemli bir değişim ve dönüşüm süreci yaşayarak hizmet sunumunu teknolojik gelişmelere adapte ederek, değişim ve dönüşüme uğrayarak varlığını sürdürecektir.

Muhasebe mesleği, yarınlarda da sunduğu hizmetin niteliğini ve niceliğini değiştirerek var olmaya devam edecektir. Yarınları, bugünden şekillendirmeliyiz ve yarınlara hazır olmak için bugünden çalışmalıyız.

Yahya ARIKAN
TÜRMOB Genel Sekreteri
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.