Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesinin ayrı şifre ile gönderilmesi

30.05.2019 14:22 |

Beyannamelerini kendileri gönderme şartlarını taşıyan mükellefler Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesini kendi e-beyanname şifresi ile gönderecek.

Gelir İdaresi Başlanlığı tarafından hazırlanan Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesini Elektronik Ortamda Mevcut E- Beyanname Şifresinden Ayrı Olarak Alınacak İlave Bir Şifre İle Gönderebilmesine İlişkin Sirküler Taslağı ile mükellefler ayrı bir şifre ile e-beyanname üzerinden kendileri gönderebilecek.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan taslak Beyannamelerini elektronik ortamda kendileri gönderme şartlarını taşıyan mükellefler için Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi ayrı bir e-beyanname il gönderebilmesi ile kurum içi ücret ve özlük hakları gibi bilgilerin gizliliğini sağlamayı hedefliyor.

Beyannamelerini kendileri gönderme şartlarını taşıyan mükellefler Vergi Dairesine sunulacak olan Münhasıran Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesinin Elektronik Ortamda
Gönderilmesine İlişkin Talep Formu
  ile sadece Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamelerini elektronik ortamda gönderebilmek için ilave bir kullanıcı kodu, parola ve şifre talep edebilecek.

Alınan mükellefe özel  e-beyanname şifresi  ile Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamelerini mükellef kendisi gönderebilecek.

Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesini Elektronik Ortamda Mevcut E- Beyanname Şifresinden Ayrı Olarak Alınacak İlave Bir Şifre İle Gönderebilmesine İlişkin Sirküler Taslağı için tıklayınız...

 

e beyanname     
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !