e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 

OCAK AYI MUHTASAR VE KDV BEYANNAMELERİ SÜRE UZATIMI HK

19.02.2015 12:39 |

OCAK AYI MUHTASAR VE KDV BEYANNAMELERİ SÜRE UZATIMI HK

 İstanbul, 19 /02/2015

 

TÜRKİYE

SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODALARI BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI'NA

ANKARA

 

Şubat ayında üyelerimiz yoğun olarak 2014 takvim yılı son dönem geçici vergi çalışması ve verilmesi ile uğraşmışlardır.16-Şubat tarihinden itibaren başta İstanbul olmak üzere tüm yurtta kötü hava koşulları hüküm sürmekte ve bu hafta sonuna kadarda süreceği belirtilmektedir.

2015/Ocak ayına ilişkin Katma Değer Vergisi Beyannamesi ve Muhtasar Beyanname hazırlanabilmesi için müşterilerden belge toplanmasında sıkıntı yaşanmaktadır. Beyanname ve bildirimlere esas teşkil edecek evrakların meslek mensuplarımızca müşterilerden toplanması ve kayıtlara alınmasında gecikmeler olacaktır.

Ocak/2015 dönemine ilişkin 23 ve 24 Şubat’da verilmesi gereken Beyannamelerin verilme ve ödeme sürelerinin uzatılması gerekir.

Maliye Bakanlığı'nın Vergi Usul Kanununun Mükerrer 28 inci maddesindeki Beyanname sürelerinin uzatılması yetkisini meslek mensuplarımızın işlerini kolaylaştırması amacıyla kullanılmasının sağlanmasını talep etmekteyiz.

Gereği bilgilerinize arz olunur.

Saygılarımızla,

Dr.Yahya ARIKAN Başkan
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.