e-FATURA e-ARŞİV e-FATURA PROGRAMI ÖN MUHASEBE PROGRAMI
☰ 
e-Bültene üye olun, yeni Haber ve Mevzuatlar e-posta adresinize gelsin! ÜYE OL

Otomobil alacaklara iyi haber !

11.11.2014 15:08 | Güncelleme: 11.11.2014 15:08

Otomobil kampanyalarında "sıfır faizli kredi" dönemi Döviz kurları ve Özel Tüketim Vergisindeki (ÖTV) artışlar nedeniyle yılın 10 ayında, geçen senenin aynı dönemine göre otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı yüzde 16,18 daralan otomotiv firmaları arasındaki kıyasıya rekabet, tüketiciye yaradı.

 Yıl sonu yaklaşırken, satış hedeflerini yakalamak için kampanyalarını artırarak çeşitlendiren firmaların kasım ayı kampanyalarına, uzayan vade ve büyüyen kredi miktarına rağmen, sıfır faiz imkanı damga vurdu.


AA muhabirinin, Türk Otomobil pazarında faaliyet gösteren bazı yerli ve yabancı firmaların kampanyalarından derlediği bilgilere göre, döviz kurlarındaki artış ve yeni ÖTV oranlarının fiyatlara yansıtılmasıyla yılın ilk 10 ayı iç pazar açısından sıkıntılı geçerken otomotiv firmaları son aylardaki satış performanslarına odaklandı.

Kasım ayı kampanyalarında, "30 bin liraya varan ve 30 aya uzayan vadeli kredilere sıfır faiz", "4 bin liraya kadar peşin alım indirimi", "Peşinatsız satış" ve "Sabit kur" gibi fırsatlar öne çıktı. 

Fiat'tan 30 aya kadar sıfır faiz

Fiat, kasım ayına özel kredi kampanyası kapsamında, tüm otomobiller ve hafif ticari araçlar için 30 bin TL 30 ay sıfır faiz imkanı getiriyor. Otomobillerinden Punto'yu 35 bin 480, Fiat Panda'yı 33 bin 400 ve Linea'yı 35 bin 800 TL'den; hafif ticari araçlarından Fiorino'yu 32 bin 960 TL, Yeni Doblo'yu 38 bin 510 TL'den başlayan başlayan fiyatlarla satan Fiat, daha uzun vadede ödeme yapmak istenmesi halinde hem otomobil hem de hafif ticari araçlar için 40 bin TL 48 aya kadar yüzde 0,77 faizli kredi avantajından yararlandırıyor. Fiat otomobil ve hafif ticari araçlarda, peşin alımı tercih edenlere ilave 3 bin TL indirim uygulanıyor. Ticari aracı Ducato'yu ise 60 bin TL 48 aya kadar 0,89 faizli kredi avantajıyla satışa sunan Fiat, ticari araç alan esnaf ile küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ), "K2" yetki belgesini bedava sağlıyor. 

Ford'dan 24 aya kadar sıfır faiz

Ford, kasım ayı kampanyası ile müşterilerine ticari araçlarda 24 aya uzanan sıfır faiz imkanı, otomobillerde ise 30 bin liraya kadar 20 ay taksitle yüzde 0,69'luk faiz oranları sunuyor. Binek araçlarına, aylık 785 TL taksitle sahip olma fırsatı getiren firma, ticari araçları Transit Courier ve Tourneo Courier modellerinde 24 bin lira için 24 ay sıfır faiz uyguluyor. Satışına yeni başlanan Yeni Transit Connect ve Tourneo Connect modellerine ise 18 bin liraya 18 ay taksitle sıfır faiz imkanı ile sahip olunabiliyor. Transit Custom ve Tourneo Custom modellerinde 30 bin lira için 24 ay sıfır faiz imkanı sunuluyor. 

Peugeot'da 20 aya kadar sıfır faiz

Peugeot, otomobilleri 208, 2008 ve 301 ile hafif ticari araçları Bipper Tepee ve Partner Tepee'leri yıl sonuna özel 20 bin TL 20 ay sıfır faizle satışa çıkarıyor. 208'i 37 bin, 2008'i 54 bin 800 ve 301'i 42 bin 500 TL'den başlayan fiyatlarla satan firma, Bipper Tepee'yi 40 bin, Partner Tepee'yi 46 bin 600 liradan başlayan fiyatlarla müşterileriyle buluşturuyor.

Renault'dan 4 bin liraya varan nakit alım indirimi

Renault, kasım ayı boyunca tüm binek otomobillerine sıfır faiz avantajıyla sahip olabilme imkanı sağlıyor. Faizsiz kredi avantajını binek otomobiller için 18 bin TL 18 ay, 36 bin TL 12 ay ya da 12 bin TL 36 ay seçenekleriyle sunan firma, Megane HB'yi 44 bin 350 TL'den başlayan fiyatlarla satıyor. Tüm binek otomobillerin yanı sıra Kangoo Multix ve Kangoo Express modelleri için 4 bin TL' ye varan nakit alım indirimi uygulayan Renault, ticari araçlara özel finansman kampanyası kapsamında, maksimum 66 bin TL kredi tutarı ve maksimum 48 ay vade seçeneği ile yüzde 0,89 faiz oranı sunuyor. Kasım ayı boyunca binek otomobile, 48 bin TL'ye maksimum 48 ay vade için yüzde 0,69 faiz oranı ile kredi de kullandırabilen firma, tüzel kişiler ve vergi levhalı serbest meslek sahibi gerçek kişilere kasım ayında satın alacakları binek otomobile hiç peşinat ödemeden, yüzde 0,69 faiz oranıyla sahip olma imkanı getiriyor. 

Volkswagen'de fırsatlar devam ediyor

Tüm modellere farklı indirim ve fırsatların sunulduğu "Volkswagen Fırsatları Kampanyası"ndan yararlanmak için Volkswagen Türkiye Facebook sayfası veya "binekarac.vw.com.tr" internet adresinden özel kampanya indirim kodu oluşturulması gerekiyor. Volkswagen, bazı modellerdeki sabit kur uygulamasını da sürdürüyor.
 
Milliyet.com.tr

 


Sizin Için Seçtiklerimiz

e-Fatura

e-Fatura Nedir?

e-Fatura dijital ortamdan kesilerek, Gelir İdaresi Başkanlığının belirlediği standartları taşıyan ve Gelir İdaresi Başkanlığının içerik kontrolü sonrasında alıcısına ulaştırılan bir fatura türüdür.

e-Faturaya geçiş yapmak için 2018 veya 2019 yılı cironuzun beş milyon TL ve üzeri olması gereklidir. Bu şartı taşıyan mükelleflerin 1 Temmuz 2020 tarihine kadar e-Fatura uygulamsına geçiş yapmaları zorunludur.
Cironuz 5 milyon TL altında olsa dahi gönüllü olarak e-Fatura uygulamasına dahil olarak e-Fatura ve e-Arşiv Fatura kulllabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak e-Fatura kullanıcı olarak firmanıza prestij kazandırmanın yanında e-Fatura sisteminin faydaları ile işletme giderlerinizi en aza indirebilirsiniz.

e-Faturayı özel entegratörler aracılığı geçiş yapılması size hem zaman tasarrufu hemde kullanım kolaylı sağlar. e-Fatura Geçiş İşlemlerini Muhasebe Web sizin adınıza gerçekleştir. e-Faturaya geçiş hakkında daha detaylı bilgile burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

e-Arşiv Fatura

e-Arşiv Fatura e-Fatura mükellefi olan vergi mükelleflerinin e-Fatura olmayan mükelleflere veya nihai tüketicilere kestiği bir elektronik fatura türüdür. Aynı zamanda GİB portalından vergi mükelleflerinin kestiği 5.000 ve 30.000 TL üzerindeki faturalara da e-Arşiv Fatura adı veriler. GİB e-Belge Portalından e-Arşiv Fatura kesen bir mükellef e-Fatura kullanıcısı değildir.

Eğer e-Faturaya zorunlu olarak dahil olmanız gerekiyor ise e-Arşiv Fatura ile beraber e-Fatura da kullanmanız zorunludur. İsteğe bağlı bir e-Faturaya geçiş yapmanız halinde yine e-Arşiv Fatura ve e-Fatura'nın beraber kullanımı zorunludur. GİB e-Belge Portalında sadece 5 bin ve 30 bin üzeri faturaları düzenleyen mükelefler e-Fatura uygulamasına dahil olmadıkları için sadece GİB e-Arşiv Faturası kullanabilirler.

e-Fatura sistemini bizim aracılığımız ile kullanıyor iseniz e-Arşiv Fatura iptalini her zaman yapabilirsiniz. e-Fatura kullanıcı olmayıp GİB portalından 5 bin TL üzeri kesilen e-Arşiv Fatura iptal edilememektedir.

e-Fatura Programı

e Fatura Programı Fatura kesme sürecini kısaltarak, kesilen faturaları e-Fatura veya e-Arşiv Fatura standartlarına uygun hale getirip alıcısına ulaştıran pratik ve kullanışlı yazılımlara verilen isimdir.

e Fatura Programı tamamen hızlı ve kolay e-Fatura kesmek için tasarlanmıştır. e-Fatura Programı ile Satış, İstisna, Tevkifat, iade, özel matrah Faturalarınızı keserek müşterinize hızlıca gönderim yapabilirsiniz. e-Fatura Programı hakkında daha detaylı bilgiye burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

e-Fatura ve e-Arşiv Faturaya geçiş yaparak pratik ve hızlı kullanmanın en kolay yolu ePlus EKO e-Fatura Programı'dır. Size bilgi vermek için danışmanlarımız sizi bekliyor. Hemen bağlantıyı tıklarak e-Faturaya ilk adımı bizimle atabilirsiniz. e-Fatura Programı

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Asgari Ücret 2020    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    e Arşiv Fatura    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    SGK    SMMM    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Torba Yasa    Türmob    Vergi    Vergi Affı    Yapılandırma    YMM    İş Hayatı    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura'nın KOLAY yolu : ePlus

Minumum Maliyetle sistem karmaşası olmadan hızlı ve Pratik e-Fatura, e-Arşiv Kullanın!

BİLGİ ALIN !