» e-FATURA e-ARŞİV» e-FATURA PROGRAMI
 
TesvikMatik SGK Tesvik Hesaplama Programi
e-Bültene üye olun, yeni Haber ve Mevzuatlar e-posta adresinize gelsin! ÜYE OL

Özel Bankalar Salgını Fırsata Çeviriyor!

 
24.04.2020 06:59 | Güncelleme: 24.04.2020 06:59

Bazı özel bankaların mevduat sahiplerine yaptıkları uygulamalar çileden çıkartan cinsden olmaya başladı. Cazip kampanya ve reklamlarla emeklileri kendi şubelerine çekmeye çalışan bankalar, şimdi bütün verdikleri sözleri unutmuş görünüyor.

Bazı Özel Bankalar işi iyice abarttı. 65 yaş üstüne kredi vermeyenler ile yüksek hayat sigortası fatura edenlere, 'sen yaşlısın' diyerek erteleme yapmayanlar eklendi.

YAŞA GÖRE ERTELEME

Bankadan ihtiyaç kredisi çekmiştim. Taksitlerini ödüyorum. Şimdi erteleme istedim yapmadılar. Yaşım 67 olduğu için yapamazlarmış. Kredi verirken kimse yaşıma bakmıyordu

İKRAMİYEMİ KESTİLER

Kredi kartı borcum emekli maaşımdan kesiliyordu. Bayram ikramiyesi yatırıldı, onu da kesip borcuma almışlar. Ben zaten ödüyordum bu parayı, neden fazladan aldılar?.

 

40 BİN LİRAYA 4 BİN LİRA FAİZ

Bir özel bankaya taksit erteletmek için gittim. 40 bin lira toplam borcum var. Yüzde 10'u kadar faiz eklediler. 4 bin lirayı da Temmuz'da toplu olarak ödememi istiyorlar. Cari taksitlerim hariç tutuldu.

YÜZÜMÜZE BAKMIYORLAR

Yıllardır esnaflık yapıyorum ve aynı özel bankayla çalışıyorum. Onlara çok para kazandırdım. Hiç borcum yok. Şimdi kredi istediğimde 'limitimiz yok' cevabı veriyorlar. İyi günde yanımda olan, zor günde yok. Artık kamu bankalarıyla çalışacağım.

DIŞARI ÇIKAMIYORUM

67 yaşımdayım ve emekliyim. Çalıştığım özel bankanın çağrı merkezini arayıp taksit erteleme yaptırmak istedim.
'Şubeye gidin' diyor. 'Dışarı çıkmam yasak' dediğimde de 'benim yapabileceğim bir şey yok' cevabını veriyor.

KAMU BANKALARI İLAÇ OLDU

HALKBANK, Ziraat Bankası ve VakıfBank tarafından verilen 'Temel İhtiyaç Destek Kredisi' vatandaşa ilaç oldu.

Hane geliri 5 bin lira ve altında olan, çalıştığı işyeri kapandığı için maaş alamayan, işsiz kalan vatandaşlar internetten başvurup 10 bin liraya kadar kredilerini alıyor. 0.49 faizli 6 ay ödemesiz kredilerden milyonlarca vatandaş yararlandı. Başvurular ise devam ediyor.

 36 ay: Vade
 6 ay: Ödemesiz dönem
 % 0.49: Aylık faiz oranı
 376 TL: 10 bin TL kredi için aylık ödeme
 282 TL: 7.500 TL kredi için aylık ödeme
 188 TL: 5 bin TL için aylık ödeme.

Faruk Erdem


Sizin Için Seçtiklerimiz

e-Fatura

e-Fatura Nedir?

e-Fatura dijital ortamdan kesilerek, Gelir İdaresi Başkanlığının belirlediği standartları taşıyan ve Gelir İdaresi Başkanlığının içerik kontrolü sonrasında alıcısına ulaştırılan bir fatura türüdür.

e-Faturaya geçiş yapmak için 2018 veya 2019 yılı cironuzun beş milyon TL ve üzeri olması gereklidir. Bu şartı taşıyan mükelleflerin 1 Temmuz 2020 tarihine kadar e-Fatura uygulamsına geçiş yapmaları zorunludur.
Cironuz 5 milyon TL altında olsa dahi gönüllü olarak e-Fatura uygulamasına dahil olarak e-Fatura ve e-Arşiv Fatura kulllabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak e-Fatura kullanıcı olarak firmanıza prestij kazandırmanın yanında e-Fatura sisteminin faydaları ile işletme giderlerinizi en aza indirebilirsiniz.

e-Faturayı özel entegratörler aracılığı geçiş yapılması size hem zaman tasarrufu hemde kullanım kolaylı sağlar. e-Fatura Geçiş İşlemlerini Muhasebe Web sizin adınıza gerçekleştir. e-Faturaya geçiş hakkında daha detaylı bilgile burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

e-Arşiv Fatura

e-Arşiv Fatura e-Fatura mükellefi olan vergi mükelleflerinin e-Fatura olmayan mükelleflere veya nihai tüketicilere kestiği bir elektronik fatura türüdür. Aynı zamanda GİB portalından vergi mükelleflerinin kestiği 5.000 ve 30.000 TL üzerindeki faturalara da e-Arşiv Fatura adı veriler. GİB e-Belge Portalından e-Arşiv Fatura kesen bir mükellef e-Fatura kullanıcısı değildir.

Eğer e-Faturaya zorunlu olarak dahil olmanız gerekiyor ise e-Arşiv Fatura ile beraber e-Fatura da kullanmanız zorunludur. İsteğe bağlı bir e-Faturaya geçiş yapmanız halinde yine e-Arşiv Fatura ve e-Fatura'nın beraber kullanımı zorunludur. GİB e-Belge Portalında sadece 5 bin ve 30 bin üzeri faturaları düzenleyen mükelefler e-Fatura uygulamasına dahil olmadıkları için sadece GİB e-Arşiv Faturası kullanabilirler.

e-Fatura sistemini bizim aracılığımız ile kullanıyor iseniz e-Arşiv Fatura iptalini her zaman yapabilirsiniz. e-Fatura kullanıcı olmayıp GİB portalından 5 bin TL üzeri kesilen e-Arşiv Fatura iptal edilememektedir.

e-Fatura Programı

e Fatura Programı Fatura kesme sürecini kısaltarak, kesilen faturaları e-Fatura veya e-Arşiv Fatura standartlarına uygun hale getirip alıcısına ulaştıran pratik ve kullanışlı yazılımlara verilen isimdir.

e Fatura Programı tamamen hızlı ve kolay e-Fatura kesmek için tasarlanmıştır. e-Fatura Programı ile Satış, İstisna, Tevkifat, iade, özel matrah Faturalarınızı keserek müşterinize hızlıca gönderim yapabilirsiniz. e-Fatura Programı hakkında daha detaylı bilgiye burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

e-Fatura ve e-Arşiv Faturaya geçiş yaparak pratik ve hızlı kullanmanın en kolay yolu ePlus EKO e-Fatura Programı'dır. Size bilgi vermek için danışmanlarımız sizi bekliyor. Hemen bağlantıyı tıklarak e-Faturaya ilk adımı bizimle atabilirsiniz. e-Fatura Programı

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
Ekonomi    Vergi    Muhasebe    SGK    Asgari ücret    Yapılandırma    2021 Asgari Ücret    e fatura    e defter    Pratik Bilgiler    Vergi Affı    e-Defter Saklama    Finans    Şirketler    Staj    Sosyal Güvenlik    Denetim    Mevzuat    Haber    İş Hayatı    Emeklilik    Asgari Geçim İndirimi    Torba Yasa    Türmob    SMMM    Soru Cevap    YMM    Maliye    Resmi Gazete    Beyannameler    2019 Asgari Ücret    Kısa Çalışma    Muhasebe Yazarları    Muhasebe iş ilanlari    e tebligat    Defter Beyan Sistemi    2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    e-İrsaliye    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Ücret 2020    e Arşiv Fatura    Oğuz Demir    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.