Poşet Beyannamesi Mali Müşavire yeni angarya mı olacak?

21.02.2019 06:16 |

Poşet Beyannamesi ertelendi (mi) Poşet Beyannamesi Kalktı (mı), Poşet Beyannamesi uzatıldı (mı), Poşet Beyannamesini kim verecek?

Daha sorular tam cevap bulmamışken  Plan ve Bütçe Komisyonu Poşet Beyannamesini başka bir boyuta taşıdı.

POŞET BEYANNAMESİNDE YETKİ MALİYE BAKANLIĞIN'DA

Poşet Beyannamesi'nde yetki Hazine ve Maliye Bakanlığına verildi. Hazine ve Maliye Bakanlığı Poşet Beyannamesini yeniden belirlemeye yetkili kılındı. Verilen yetki ile Maliye Bakanlığı Poşet Beyannamesinde dönemler belirlemeye, Poşet Beyanınında şekil, içerik veya ekler belirlemeye, Poşet Beyannamelerinin elektronik ortamda gönderilmesi zorunluluğuna, poşet beyannamelerinin kimin göndereceğine karar vermeye, Poşet Beyanında  Çevre Bakanlığın görüşü alınarak uygulama ve esasları belirlemeye yetkili kılındı.

Yani evet Yetki Maliye'de ise Poşet Beyannamesi Mali Müşavir Angarya Olacak! 

Poşet Beyannamesinde son durum KDV Beyannamesine satır eklenecek görüşü hakim durumda. 

Poşet Beyannamesinde Bildirim Nasıl Yapılacak?

Teklif derki;

"Geri kazanım katılım payları, ürünün piyasaya sürüldüğü tarihi takip eden ayın 24'üncü gününün sonuna kadar ilgililerin gelir veya kurumlar vergisi yönünden bağlı olduğu vergi dairesine, gelir veya kurumlar vergisi mükellefiyeti bulunmayanlar tarafından ise Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenecek vergi dairesine beyan edilerek aynı ayın sonuna kadar ödenecek."

Ocak ve Şubat 2019 Poşet Beyannameleri Ne Zaman Nasıl Verilecek?

Ocak ve Şubat 2019 Poşet Beyanları için 24 Nisan 2019 tarihine kadar vakit var. Bu tarihe kadar Hazine ve Maliye Bakanlığı Uygulama Usul ve Esasları belirleyerek  Poşet Ücreti ve Poşet Beyannamesine son şeklini verecek.

 

     
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin Google +
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
TeşvikPlus SGK Teşvik Hesaplama Programı!

Cari ve Geçmiş Dönem SGK Teşviklerinizi TeşvikPlus sizin için hazırlar. SGK Bildirimlerini Yapar.

HEMEN İNDİR!