e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 
e-Bültene üye olun, yeni Haber ve Mevzuatlar e-posta adresinize gelsin! ÜYE OL

Poşet Beyannamesi verme süresi uzatımı gelecek mi?

24.04.2019 07:49 | Güncelleme: 24.04.2019 11:53

Poşet Beyannamesinde (Geri Kazanım Katılım Payı Beyannamesi) süre uzatımı talebi Ankara Mali Müşavirler Odası tarafından geçen hafta TÜRMOB a iletildi.

Poşet Beyannamesine  (Geri Kazanım Katılım Payı Beyannamesi) süre uzarımı gelecek mi?

20 Nisan tarihinde Ankara Mali Müşavirler Odasının TÜRMOB Başlanlığına ilettiği Poşet Beyannamesinde süre uzatım talebine halen TÜRMOB tarafından bir cevap ve Poşet Beyannamesi verme süresi hakkında bir açıklama ve hatırlatma gelmedi.

Ankara Mali Müşavirler Odası Nisan ayı Beyanname yoğunluğu sebebi ile TÜRMOB'dan Maliye Bakanlığına iletilmesi için 24 Nisan'a kadar verilmesi gereken Ocak, Şubat ve Mart Dönemi Poşet Beyannamesi verme süresinin uzatılmasını talep etti. 

Bugünde TESK Genel Başkanı Palandöken Poşet Beyannamesi verme süresinin bir kez daha uzatılması gerektiğini söyledi. Açıklamasında Basit Usul mükelleflerin Poşet Beyannamesinden muaf olması gerektiğini belirten Palandöken Poşet Beyannamesi verme süresinin bugün biteceğini hatırlattı. Malesef Poşet Beyannamesinde esnafın yeterince bilgilendirmediğini ve piyasadak kafa karışıklığı oluştuğunu belirten Palandöken Poşet Beyannamesi vermeyen mükelleflere 18 bin 397 Lira gibi yüksek bir ceza uygulandığını belirterek mükellefler yüksek cezalar ile karşı karşıya kalmaması için Poşet Beyannamesi verme süresinin bir kez daha uzatılmasını talep etti.

Mükellefere yardımcı olması açısından Poşet Beyannamesi (Geri Kazanım Katılım Payı Beyannamesi) Düzenleme Kılavuzu'na burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Geri Kazanım Katılım Payı POŞET Beyannamesi hakkında tüm bilmeniz gerekenler. Poşet Beyannamesi Nasıl, Kimler tarafından nereye ne zaman verilecek? sorularınızın cevaplarını aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.

Poşet Beyannamesi Uygulama Rehberi

 

 
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Asgari Ücret 2020    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.