Poşet Beyannamesine erteleme geldi.

10.02.2019 07:57 |

Plastik Poşet Beyannamesi Ocak 2019 Beyan dönemi 24 Nisan 2019 tarihine kadar ertelendi.

İlk Poşet Beyannamesi verilmeden ertelemesi geldi.

Poşet Beyannamesi uygulamasında 15 Şubat 2019 tarihinde verilmesi gereken Ocak 2019 Dönemi Poşet Beyannamesi ile 15 Mart 2019 tarihinde verilmesi gereken Şubat 2019 Dönemi Poşet Beyannamesi Mart 2019 Poşet Beyannamesi verme tarihi olan 24 Nisan 2019 tarihine kadar uzatıldı. Ocak ve Şubat 2019 Poşet Beyannamesi ödeme tarihi ise 30 Nisan 2019 tarihine ertelendi.

İlk uygulama dönemi olduğu dikkate alınarak ertelendiği belirtilen Poşet Beyannamesi konusunda Poşet Ücretlerinde başlamak üzere gerek Beyanname verecek kişi, gerekse Beyan yöntemi oldukça tartışıldı.

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşaviler Odası Başkanı A. Masis Yontan'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Poşet Beyannamesi konusunda görüşerek Poşet Beyannamesi uygulamasında ortaya çıkan sorunları ve TÜRMOB olarak önerilerini bakanlık yetkililerine ilettiklerini belirtmişti.

15 Şubat 2019 tarihinde verilecek Poşet Beyannamesinin sıkıntalara yol açacağını belirten Yontan Poşet Beyannamesindeki sıkıntılara acil olarak çözüm bulunması gerektiğini belitmişti.

Poşet Beyannamesi ve Poşet Beyan Ücreti Hakkında TÜRMOB açıklamasını  Poşet Beyannamesi ve Poşet Beyan Ücreti  hakkında açıklama başlıklı haberimizden okuyabilirsiniz.

Aşağıda Bulunan Madde Ve Gerekçesi İle Ocak-Şubat Mart Dönemlerinin Gerı Kazanım Katkı Payı (Poset Beyanı) Beyanları 24 Nisan’da Alınması Ve 30 Nisan’da Odenmesı Yapılması Seklınde değişikliğe gidildi.

Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Komisyona ulaştı. Kanun Teklifinin Resmi Gazete yayınlanmasının ardın Ocak - Şubat 2019 Dönemi Poşet Beyannamesi 24 Nisan 2019 tarihine kadar verilebilecek.

 
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !