e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 

SGK Teşviklerinde Evrak Teslim detayı.

14.06.2019 05:52 |

6111 sayılı SGK teşvikinde Eğitim Belgesi var seçeneğini işaretleyen işverenlerin eğitim belgesini 1 ay için SGK ya teslim etmesi gereklidir.

Sosyal Güvenlik uzmanı Taner Özdemir yaptığı bilgilendirmede SGK teşviklerinde Eğitim Belgesi var seçeneğini işaretleyerek yararlanılan SGK teşviklerinde önemli bir detaya değindi.

4447 sayılı Kanunun Geçici 10. maddesi kapsamında yani 6111 sayılı kanun teşviğinden faydalanacak işverenlerin bu teşviği uygularken dikkatli olması gerekmektedir.

Zira teşvikten faydalanacak durumda olan işçisi olsa bile sırf ilgili evrakları SGK ya 1 aylık süre içerisinde verilmemesinden dolayı teşvikten faydalanamayacak duruma düşebilir.

6111 sayılı Kanun kapsamında teşvikten faydalanacak işçinin teşvik tanımlaması yapılırken eğitim belgesi var alanı işaretlenmesi gibi bir durumda bu eğitim belgesinin SGK’ya ilgili işveren servisine ibrazı gerekmektedir. Bu evrak ibraz edilirse 6111 sayılı kanun teşviğinden ilave 6 ay daha faydalanma imkanları olmaktadır. Bu teşvikte geçmişte eğitim belgesi seçilmiş olsa bile SGK’nın sistemi teşvikten faydalanılmasına müsaade ediyordu.

ARTIK BELGE İBRAZI ŞART!

Bu kanun teşviği kapsamında eğitim belgesinin seçilmesi halinde SGK’ya Eğitim belgesi ibraz edilmemesi halinde bu teşvikten faydalanılamayacaktır. İşverenlerin bir dilekçe ekinde teşvikten faydalanacak işçinin eğitim belgesini ekleyip 6111 sayılı kanun kapsamında 6 ay ilave teşvikten faydalanabilir. Eğitim belgesi yoktur-uyuşmamaktadır alanı seçilmesi halinde ise SGK ya ayrıca bir bildirim yapma gereği bulunmamaktadır.

Taner Özdemir
http://www.tanerozdemir.com.tr/ 
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.