SGK İşyeri tescilinde Mali Müşavire Oda Faaliyet Belgesi zorunluluğu.

16.12.2017 07:21 |

Sosyal Güvenlik Kurumu sahte işyerlerinin önüne geçmek için işyeri tescillerinde artık farklı bir yol izlemektedir.

 İşçileri emeklilik vaadiyle kandıran ve çalışanların emeklilik hususundaki zaafları bilen dolandırıcılar bu zaafları kendi menfaatlerine kullanmaktalar.

Önceden işyeri tescillerinde matbu form ile işlem yapılıyordu. Bu alana işverenin, işveren vekilinin kimlik bilgileri yanında ortaklarında bilgilerinin olduğu alanlar vardı. Yine bu formun arka sayfasının en altında işverenin mali müşavirinin bilgilerinin de olduğu bir alan vardı. SGK işyeri tescillerinde memurlar Müşavir bilgilerine dikkat etmezlerdi. Bu bilgiler olmayınca da İşyeri tescilinde herhangi bir sorun çıkarılmazdı. Artık yeni işyeri tescillerinde ise Sosyal Güvenlik Kurumunun bağlantı linkinden işyeri tescil alanı ile bu tescil işlemleri gerçekleşmektedir.

Artık devir değişti!

Bundan sonra Sosyal Güvenlik Kurumunda İşyeri tescil işlemi yaptırmak için giden işverenlerin yada vekillerinin Serbest Muhasebeci Mali Müşavir tarafından defterleri tutuluyorsa yanlarında bir de Mali Müşavir oda faaliyet belgesini götürmeleri gerekecektir. Bu belge olmadan işyeri tescili mümkün olamayacaktır.

Taner ÖZDEMİR

http://www.tanerozdemir.com.tr/sgk-isyeri-tescilinde-oda-faaliyet-belgesine-dikkat.html
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !