Sahte Fatura Düzenleyicisi Kodu Nasıl Kaldırılır?

19.04.2017 04:37 |

İşte Kobi’den Dr. Mustafa Alpaslan Sahte Fatura Düzenleyicisi Kodu Nasıl Kaldırılır? sorusunu cevaplıyor.


Şirketimiz hakkında hiçbir şekilde vergi incelemesi yapılmadan ve defter, belgelerimize bakılmadan Risk Analiz Merkezinden firmamızı Sahte Belge Düzenleyicisi koduna almışlar. Fiziki hiçbir inceleme yapılmadan bizi sahte belge düzenleyicisi yapmalarına karşın bu SMİYB düzenleyicisi kodundan çıkmak ve aynı zamanda yürütmenin durdurulması kararı almak için mahkemeye dava açacağız. Bu konudaki dava için hangi kanuni dayanak ile nasıl bir izahat yapmamız gerekir? Hangi terimleri kullanmalıyız? Dilekçede hangi husus belirtmeliyiz? Yardımcı olmanız ricasıyla saygılar.
Sezer Kahraman


Sayın Kahraman,
Şirketiniz hakkında herhangi bir vergi incelemesi yapılmadan alışlarınız ile ilgili faturalarınızın sahte olup olmadığı konusunda herhangi bir yargıya varılamaz. Ancak Maliye Bakanlığı tarafından Ankara'da oluşturulan bir risk analiz merkezi mevcuttur. Burası tarafından bir iç genelgeye göre malzeme alışlarınız ile ilgili riskli firmalar takip edilmektedir. Söz konusu risk analiz raporunu alınız. Buna göre söz konusu firmadan alışlarınız ile ilgili sıkıntı olup olmadığı bu firma ile ilişkileriniz, ödeme durumlarınız, malzeme alımlarınızın gerçekçiliği vs durumları bağlı olduğunuz vergi dairesine 15 gün içinde kanıtlamanız gerekir. Konuyla ilgili Maliye Bakanlığı'nın iç genelgesi kapsamında bağlı olduğunuz vergi dairesi ile görüşmeniz ve istenilen belgeleri sunmanız zorunludur. Aksi takdirde vergi dairesi sizi KDV genel tebliğine göre özel esaslara alabilir. 
Dr. Mustafa Alpaslan
 
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !