TESMER, Stajyer Aday Meslek Mensubu Kimlik Kartı

07.08.2017 08:36 |

Türmob Projesi olan TÜRMOB Kart kapsamında stajyerlere dağıtımı yapılacak Stajyer Mensubu Kimlik Kartı Tesmer tarafından uygulanmaya başladı. Aşağıda Stajyerler için TÜRMOB Kart Başvuru ve detayları belirtilmektedir.

TÜRMOB tarafından yürütülen TÜRMOBKart projesinde gerekli teknik çalışmalar tamamlanmış olup, meslek mensuplarımızın ve aday meslek mensuplarımızın kimlik belgeleri değiştirilecektir. Kimlik belgelerinin herhangi bir yanlışlığa mahal vermeden basılabilmesi için, bu belge üzerinde yer alacak bilgilerin güncel olması büyük önem taşımaktadır.

Bu kapsamda, kartlar basılmadan evvel meslek mensuplarımızca ve aday meslek mensuplarımızca e-Birlik ve TEOS sistemleri üzerinden bilgi ve fotoğraf güncellemesi yapılması gerekmektedir. 01/01/2018 tarihine kadar bilgilerini güncellemeyen meslek mensuplarının ve aday meslek mensuplarının kimlik belgeleri, Birliğimizde mevcut bilgiler ve fotoğraflar esas alınarak basılacaktır.

Kimlik belgeleri bir sefere mahsus Birlik tarafından ücretsiz değiştirilecektir. Basılan kartta yer alan bilgilerin hatalı, yanlış veya eksik olduğu durumlarda, yeni kart ücret karşılığı basılacaktır. TÜRMOBKart kapsamında yapılacak olan “Aday Meslek Mensupları Kimlik Kartları”nın aşağıdaki hususlar çerçevesinde yapılacaktır;

b. Kart verilmesi ve geri çağrılması,

  • Staja Giriş Sınavı’na katılarak başarılı olan ve staja fiilen başlamış olan aday meslek mensupları kart almak üzere başvuru yapabileceklerdir.
  • Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavı’nı kazanan adaylar Ruhsat tesliminde kartlarını üyesi oldukları Oda’ya teslim edeceklerdir.
  • Stajın iptal edilmesi halinde kart, iptal kararını tesis eden Oda tarafından geri çağrılacaktır.

c. Ücretlendirme,

  • Fiilen staj yapmakta olan aday meslek mensupları bir kereye mahsus olmak üzere ücretsiz başvuru yapabileceklerdir.
  • Eylül.2017 döneminden itibaren staj yapmaya başlayacak olan adaylar TÜRMOB Kart için belirlenmiş ücreti ödeyerek başvuru yapabileceklerdir.
  • Yenileme ücretli olacaktır. 

d. Başvuru sistemi,

  • Kart başvuruları TÜRMOBKart Ön Başvuru adresi üzerinden alınacaktır.
  • Başvuru, TÜRMOBKart Ön Başvuru adresi üzerinden alacakları form ile Odalara da yapılabilecektir.

e. Eylül.2017 döneminden itibaren staja başlayacak olan adayların başvuruları,

  • Eylül.2017 döneminden itibaren staja başlayacak olan adayların kart almaları zorunlu olacak ve kart ücreti zorunlu eğitim ücreti içerisinde değerlendirilecektir.

f. Kartların aday meslek mensuplarına teslimi,

  • Kartlar aday meslek mensuplarına Oda’lar tarafından imza karşılığı teslim edilecektir.

 
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !