e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 

TESMER, YMM, SMMM ve Özel SMMM Sınav DUYURUSU

18.01.2016 09:47 |

MM, SMMM ve Özel SMMM Sınavı Kuralları

1) Katılımcılar, sınav binalarına; nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi ile giriş yapılabilirler.

2) Katılımcılar, Sınav Giriş Belgesi'nde belirtilen salonlarda sınava girebilirler.

3) "Sınav Yoklama Tutanağı" katılımcılar tarafından imzalanır. Yoklama tutanağını imzalamayan ya da sınav kâğıdına istenilen bilgileri yazmayanların sınavı geçersiz sayılacaktır.

4) Sınav öncesinde, http://tesmer.org.tr adresinde duyurulan sınav oturumlarında, fonksiyonel olmayan ve sadece dört işlem yapabilen basit hesap makineleri kullanılabilir.

5) Sınav sırasında kopya çeken, çekmeye teşebbüs eden, kopya veren, kopya çekilmesine yardım edenlerin kimlik bilgileri "Kopya Tutanağı"na yazılarak, sınavı geçersiz sayılır ve bunlar 1 yıl süre ile sınavlara alınmazlar.

6) Katılımcıların, yanlarında olabilecek databank, özel elektronik donanımlar, kulaklık, kablosuz iletişim sağlayan araçlar (cep telefonu, bluetooth, çağrı cihazı v.b ) ile görüntü kaydetmeye yarayan fotoğraf makinesi, kamera v.b araçları sınav süresince ve sınav sonrası binayı terk edene kadar kapalı konumda tutmaları zorunludur. Sınav esnasında sıraların gözünde ve/veya ulaşabilecekleri yerlerde söz konusu araçları açık bulunduran adayların durumu "Kopya Tutanağı"na yazılarak, kopya işlemi yapılır.

7) Katılımcıların, sınav esnasında yanında ve sırasında sınav konuları ile ilgili kitap, not v.b bulundurmaları yasaktır. Bulunduranların kimlik bilgileri "Kopya Tutanağı"na yazılarak, kopya işlemi yapılır.

8) Sınav süresince görevlilerle konuşmak ve soru sormak yasaktır. Aynı şekilde görevlilerinde adaylarla yakından ve alçak sesle konuşmaları yasaktır. Sınav esnasında her türlü silgi, kalem v.b almak, vermek ve konuşmak yasaktır. Görevliler, kopya çekmeye veya vermeye kalkışanları uyarmak zorunda değildir, sorumluluk katılımcıya aittir.

9) Katılımcılar, sınav sırasında görevlilerin her türlü uyarılarına uymak zorundadır. Gerektiğinde görevliler oturdukları yerleri değiştirebilir. Sınavın geçerli sayılması her şeyden önce sınav kurallarına uyulmasına bağlıdır. Kurallara aykırı davranışta bulunanların ve yapılacak uyarılara uymayanların kimlik bilgileri "Kopya Tutanağı"na yazılarak, kopya işlemi yapılır.

10) Katılımcıların, sorulara verdikleri yanıtları herhangi bir yere yazmaları ve bunu sınav salonundan dışarıya çıkarmaları yasaktır.

11) Sınavın ilk 30 dakikasında ve son 15 dakikasında hiçbir katılımcı, sınav salonundan dışarıya çıkarılmaz.
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.