e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 

TÜRMOB, Mali Müşavirlik ve ACCA

13.11.2018 08:14 |

ACCA’nın Genel Başkanı Leo Lee ve ACCA’nın üst düzey yetkilileri ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda, TÜRMOB-ACCA ilişkilerini ve yapılan çalışmaları değerlendirdik.

ACCA ile ilişkimiz 2006 yılında İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz Dünya Muhasebe Kongresi öncesine dayanmaktadır.

İki kuruluş arasında sık aralıklarla yapılan görüşmeler ve muafiyetin genişletilebilmesine yönelik yoğun çalışmalar neticesinde, 2015 yılında hem üyelerimizi hem de stajyerlerimizi kapsayan Stratejik Ortaklık Anlaşması imzaladık. 

Akabinde meslek mensuplarımızın İleri Düzey Vergilendirme dersine girme zorunluluğunu ortadan kaldıran Geçiş Anlaşmasını Ekim 2016 tarihinde imzaladık. Bu anlaşma ile ACCA ilk kez mesleki derslerinden muafiyet vermiş oldu. 

Ve artık ACCA ile aramızdaki ilişkiyi farklı bir boyuta taşıdık ve ACCA’in Onaylı Eğitim Sağlayıcısı olduk. 

Biliyoruz ki çağa ayak uydurmak için sınır-ötesi yenilikleri yakından takip etmeli ve entegre olmalıyız. 

Meslek mensuplarımızın ACCA ruhsatlandırmasındaki muafiyetlerinden yararlanmasının yanı sıra, ayrıca iki kuruluş tarafından ortak markalar kullanılarak çeşitli sertifikasyon programları düzenleyeceğiz. Bununla ilgili de olumlu bir yol kat ettik. Önümüzdeki günlerde yeni çalışmaları hayata geçireceğiz. 

A.Masis YONTAN
TÜRMOB Genel Başkanı
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.